Daavidin virsi (Psalmit 24:1-5)

1. Daavidin virsi. Herran on maa ja kaikki, mitä siinä on, maanpiiri ja
ne, jotka siinä asuvat. 2. Sillä hän on sen perustanut merten päälle, vahvistanut sen virtojen päälle. 3. Kuka saa astua Herran vuorelle, kuka seisoa hänen pyhässä paikassansa? 4. Se, jolla on viattomat kädet ja puhdas sydän, joka ei halaja turhuutta eikä vanno väärin. 5. Hän saa siunauksen Herralta ja vanhurskauden pelastuksensa Jumalalta. (Psalmit 24:1-5)

Jolla on viattomat kädet ja puhdas sydän, saa astua Jahven vuorelle.

Älkää menkö aikamme seurakuntien valheelliselle tielle, vaan erottautukaa heidän tavoistaan, ja puhdistukaa, jotta teillä myös olisi puhdas sydän ja viattomat kädet, sillä aikamme seuraunnilla ei ole, kun maailmaa rakastavat, mutta sanovat rakastavansa Jumalaa, vaikka eivät hänen pyhiä teitää seuraa, vaan omia oppejaan viljelevät, oikean Jumalan seurakunan arvojen vastasia epäpyhiä tapoja, joita kenenkään ei tule seurata.

Erottautukaa Helluntai lahkosta, ja kavahtakaa myös aikamme muiden seurakuntien väärää opin hapatetta.

Älkää menkö eksymyksen mukana.

http://kehotuksensana.omablogi.fi/

0

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        66
        4454
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        104
        3727
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        108
        3341
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        21
        1896
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        68
        1883
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        87
        1139
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        89
        893
      8. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        49
        841
      9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        108
        834
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        23
        774
      Aihe