ROBOSUOMALAINEN

Pysähdy joskus keskellä liikennettä, katso ja huomaat:

Suomalainen on kuin robotti.

Se kiirehtää rahan perässä, ei tunne, ei juuri näe.

Se perustuu leininin ja marxin aatteisin jossa TUOTANTO on kaiken A ja O.

Sen iskosti Suomalaisiin Baavo Libbonen.
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pääministereitä ole ennen Lipposta ollutkaan.

Äänestä

...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsa tsa tsaa kirjoitti:

Pysähdy joskus keskellä liikennettä, katso ja huomaat:

Suomalainen on kuin robotti.

Se kiirehtää rahan perässä, ei tunne, ei juuri näe.

Se perustuu leininin ja marxin aatteisin jossa TUOTANTO on kaiken A ja O.

Sen iskosti Suomalaisiin Baavo Libbonen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu