Näin elokuvan joskus 80-luvun lopulla. Se oli englanninkielinen (ehkä) poliisielokuva, jossa oli poliisikaksikko. Se ei ollut yksikään Tappava ase -elokuvista!
Loppurytinässä, joka käytiin yöllä, tämä poliisikaksikko nitisti kaikki rikolliset. Kuriositeettina mainittakoon, että toinen ajoi panssarivaunulla kun taas toinen oli tankin ulkopuolella käyttäen pistooliaan ja taisipa miehen yläruumiskin olla paljaana.
Mikä poliisielokuva?
5
71
Vastaukset
- Elsa-Pekka
Sitten siinä oli sellainen kohtaus, jossa toinen poliiseista ajoi moottoripyörällä holtittomasti.
- Elsa-Pekka
Jos asiaa tarkemmin miettii, he eivät ehkä olleet poliiseja, mutta se oli joka tapauksessa toimintaelokuva.
- kumipääkottarainen
- Elsa-Pekka
Ehkä ei. Jotenkin minulla on muistikuva, että lopun taistelukohtaus tapahtui yöllä. Se panssarivaunu vyöryi jonkinlaisen portin läpi pihalle, jossa toinen päähenkilö ampui pistoolilla.
- Salksis
Kuulostaa tutulta, mulla muistaakseni on joku panssarivaunu asumalähiössä-ideoitu leffa omassa kokoelmassa. Etsin sen ja ilmoittelen nimen sitten, josko olisi se..
En tosin muista, oliko tämä mun leffa 70- vai 80-luvun pätkä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984466Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293313No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341143
- 371086
- 131054
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872