Emärosvo Matti Vanhanen

on nyt MTV:n ohjelmassa. On siinä meillä asiantuntija!
Matti Vanhanen rosvosi Nuorisosäätiön rahoja luottamustoimessa toimiessaan ITSELLEEN. Tämä täyttää törkeän kavalluksen tunnusmerkit.
Tästä urotyöstään ja muutamista muista rötöksistä hän sai meillä harvinaisen syytesuojan.
Kehittyvien maakuntien Suomi, KMS:n ry:n jutussa Matti Vanhanen valehteli joka käänteessä niin kauan kun ikinä voi, sitten hän myönsi jotakin ja sama peli jatkuin päivästä toiseen.

Kepuänkyrälehdetn ja varsinkin Tolliskojen Totuudentorvi tietysti valehtelivat ja jatkoivat ankaraa vihan, kaunan ja kateuden kylvöä ja lietsontaa.
Nyt on MattiVanhasella mainio tilaisuus jatkaa rikollista uraansa pankkivalvonnassa... näin toimii maalaisliitto ja kepu pettää aina

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tolliskomaakunta

      Emärosvo osmium1 puhuu kokemuksen möreällä rintaäänellä, se tietää ken kokee!

      • Osmium

        Lisäksi tämä emärosvo Matti Vanhanen junaili listautautomattomien yritysten omistajille noin 2,4 miljardin vuosittaiset veronalennukset.
        Kepurosvot eivät unohda köyhän asiaa, vai mitä kepulaiset.

        Merja Ailuksen nimittäminen Kevan johtajaksi on virkanimitys vailla vertaa. Edellinen kepurosvo Markku Kauppinen sai lähteä kun antoi, tai oikeastaan heitti 20 miljoonaa euroa kovan luokan talousrikollisten tarpeisiin.

        Näin toimii maalaisliitto!
        "Puoluetta johtaa puolirikollinen poppoo, joka veljeilee rikollisten kanssa ottaa rahaa mistä vaan ja suhmuroi kuntakaavoja" Ken on hän joka sanoi noin? Kerro se!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7540
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2969
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1803
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      119
      1487
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe