http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015071320027842_uu.shtml
Koko viikonlopun palstapersut öyhötti persujen uhkavaatimuksesta. Ja taas meni metsään, Soini on eri mieltä!
Persujen viikonlopun öyhötykset
5
<50
Vastaukset
- Antipersutmetässä
Kukahan se öyhötti seuraavaa:
1. Soini on neuvottelutaidoton joka uhkailemalla sai hallituksen taipumaan kreikan tukea vastaan.
2. Hallitus kaatuu ja perussuomalaiset lähtevät hallituksesta.
No pikku valehteleva antipersureppanahan näitä laitteli palstalle ihan varmana tietona. Kun avaat aloitukseen laittamasi linkin niin metsään meni. Soini on eri mieltä.
Samat antipersut ilakoivat kuinka kreikan tukipaketti on jo myönnetty. Mutta metsään meni. Siitä neuvotellaan edelleen ja kreikalta vaaditaan uudistuksia että se sen saa.- EliitinUtopia
Alkaakohan vihdoin Suomen kansalle valjeta että Soini on koko ajan ollut oikeassa EU:n ja siihen sopimattomien maiden suhteen...
Eikä se suurta alyä olisi tarvinnutkaan..Hieman maalaisjärkeä ja ihmisen perusheikkouksien tuntemista vain. - åppopppoo
Ei se oikeassa olo nyt ihan kauheasti lohduta, jos ei tee mitään. Persut on tukipakettiin jo suostuneet. Tätä asiaa ei muuta miksikään kreikkalaisten äänestys.
- Soinierimieltä
Nyt Carl Haglund on sitä mieltä että Soini määräilee hallituksessa linjaa. Vie Stubbia ja Sipilää. Mutta on väärässä, Soini on eri mieltä. Ai niin Affenanmaalla on kunnanjohtajana joku ruotsalainen joka kuuluu äärioikeistoon. Että sellaisia "ruåttalaisii"
- soinipaniikkia
Omassa blogissaan Soini tosin myöntää kiristyksen. Sipilä ja Stubb saisivat hävetä kun alistuvat tuohon pitääkseen salkkunsa. Soini on myös paniikissa ja nettipersut on hälytetty täyteen valmiuteen; keskustelupalstat täyttyvät persujen propagandalla. Se tuskin kuitenkaan hyödyttää, sillä kansa tietää jo persutrollien olemassaolon yhtä hyvin kuin Putinin trollien.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700