Hallituksen erosta ei ollut mitään olemassa olevaa faktatietoa, joten Yle taikoi kyseisen uutisen tyhjästä melutakseen PerusSuomalaisia vastaan.
.
Näin vasemmiston kätyri Punainen-Yle pyrki hallituksen hajoittamista saadakseen sinne omaan korruptiorinkiin kuuluvia hyväveljiä taatakseen Yle-rahoituksen.
.
Median PerusSuomalaisten terrorisointi on voimissaan, tasapuolisesta mediakohtelusta kun ei ole tietoakaan. Sen sijaan verorahat kyllä kelpaavat perusSuomalaisiltakin Ylen kassaan.
.
Näin vasemmiston kätyri Punainen-Yle pyrki hallituksen hajoittamista saadakseen sinne omaan korruptiorinkiin kuuluvia hyväveljiä taatakseen Yle-rahoituksen.
.
Median PerusSuomalaisten terrorisointi on voimissaan, tasapuolisesta mediakohtelusta kun ei ole tietoakaan. Sen sijaan verorahat kyllä kelpaavat perusSuomalaisiltakin Ylen kassaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tv1 ja 2 yhdistettävä. Ylen toimintaa tehostettava jotta yleveroa ei koroteta tavaisiin vaan lasketaan.
Samalla REPO-RADION viimeisetkin piilostalinistit ja muut suomalaisten syöjät ULOS. YLE Fem joutaa teemoihin, YLE Teemasta yksi tunti päivässä toistaiseksi.
Miksi Yle ei keskity itse asiaan, Suomen Kreikka-vastuisiin? Pyrkimystä tutkivaan journalismiin oli viimeksi pari vuotta sitten. Nyt Yle höpisee niitä näitä.
http://yle.fi/uutiset/kreikka-vakuuksien_korot_pettymys_valtiovarainministeriolle/6643002
Itsehän Soini sanoi että hallitusohjelmassa on ettei suomi anna lisää rahaa kreikalle. Ei yhtään.
Ja nyt äsken huippukokouksessa syntyi sopu että annetaankin 86 miljardia. Miten siinä nyt niin kävi?
Ei anna suomi niille nyt eikä ole koskaan antanutkaan.
Ei suomi niille mitään rahaa ole antamassakaan vaan takaamassa niille annettavaa avustusta jonka ne ehkä joskus maksaisivat takaisin.
Kreikka tosin yleensä ei ole mitään koskaan maksellut.
Punayle haisee ripulille.
Se on yks lysti mitä Kreikkalaiset ajatelee meistä,Ylellä tuntuu olevan kova huoli meidän imagosta,saa sen käsityksen että meitä syylistetään ja se on vielä persujen vika kun ei anneta rahaa.
Yle on yrittänyt siitä päivästä lähtien jolloin uusi hallitus aloitti toimintansa keksiä kaikenlaisia valheita jolla saisivat vihaamansa perussuomalaiset pois hallituksesta ja tilalle demarit. Yksi syy ylen ps-vihaan on se että ps on luvannut tarkastella ylen rahoitusta ja toimintaa.
Tyypillistä ylen pubavihreiden valehtelua.
Maailmalla levisi uutinen, että suomi tyrmää kreikan jyrkimmin ja hallitus kriisi suomessa.
Jokaisen lehden ja uutisen lähde oli yle !
Yle uutisoi tuon ankan maailmalle.
Käsittämätöntä että punayle välittää tahallaan valheellista tietoa ulkomaille.
Tällä lapioidaan taas lisää rahaa eu,lle.KATAISTEN elättäminen ei vaan ole halpaa lystiä
Ylen lakkauttaminen tässä muodossaan alkaa lähestyä uhkaavasti.
Kansa ei salli tälläisen pravdan olemassa oloa.