Muut kuin Arhinmäen poppoo, hekään ei omiaan.
http://www.iltasanomat.fi/vaalit2015/art-1427942992227.html
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3309072/tukimatkalle-lahteva-arhinmaki-kreikasta-toivoa-koko-euroopalle.
"Syrizan voitto avaa mahdollisuuden uuteen alkuun Euroopalle ja siksi minäkin lähden Kreikkaan tukemaan Tsiprasin kampanjointia ensi viikonloppuna, ei vain kreikkalaisten, vaan meidän kaikkien eurooppalaisten puolesta.
Blogissaan Arhimäki toteaa olevan mahdollista, että myös ratkaisu alkaa Kreikasta"
Kuka antaisi rahansa Kreikkaan
11
<50
Vastaukset
- Leuhkan_puhetta
Meidän ottaa lisää velkaa, sanoi Arhinmäki.
Jospa sekin sitten annetaan anteeksi joskus.?
"He haluavat ottaa tulevaisuuden omiin käsiinsä ja pärjätä itse omalla työllään. Tähän heille tarjoaa mahdollisuuden Kreikan vasemmistoliitto Syriza.
Asiantunteva ohjelma
Arhinmäen mukaan Syrizan yksityiskohtainen, konkreettinen ja asiantunteva ohjelma tarjoaa Kreikalle ratkaisun päästä hallitusti ulos kriisistä. Ohjelma perustuu humanitäärisen kriisin lopettamiseen, verotuksen oikeudenmukaistamiseen, talouden uudelleenkäynnistämiseen, työttömyyden vähentämiseen ja Kreikan demokratisointiin.
– Syrizaa populisteiksi ja ääripuolueeksi syyttävät Euroopan ja Suomen valtapuolueet ovat itse vaaleissa liikkeellä paljon huterammilla eväillä.
Jos Syriza ei saa enemmistöä parlamenttiin, Kreikka ei Arhinmäen mukaan pääse pois umpikujastaan, eikä muualla Euroopassa ole näkyvissä selkeää muutosta parempaan."- Hullujakin_saa_atella
No..eikai kommareille kukaan anna rahaa, että maksaisivat takaisinkin.
- vickvet
Hullujakin_saa_atella kirjoitti:
No..eikai kommareille kukaan anna rahaa, että maksaisivat takaisinkin.
Onko Altian tislaajat kommareita, palkan saavat taulukaupan sijaan verovaroista.
- Kommareitahan_he
Kommari ja sosialisti on sama ällö, toisten varoilla elävä.
Sosialistit kun eivät koskaan tiedä milloin raja tulee vastaan toisten rahoilla elämisestä. Ongelma ei ole raha vaan muutos elämäntavoille jotka eivät ole kestäviä pidemällä aikamäärällä. Lainaksi ei kukaan voi elää maksamatta velkoijaan siinä se totuus piilee. Ei pohjoiseurooppa voi rahoittaa korruptoituneen kansan elämäntavat. EU johtajista jotka pelkäävät euron hajoamista ovat kaikki meille tuttuija, Ranskan Hollande, Italian Renzi, Kreikan Tsipras....arvaas mitä heillä on yhteistä...... - sipilpilsnersirkkaliismi
Kommareitahan_he kirjoitti:
Kommari ja sosialisti on sama ällö, toisten varoilla elävä.
Sosialistit kun eivät koskaan tiedä milloin raja tulee vastaan toisten rahoilla elämisestä. Ongelma ei ole raha vaan muutos elämäntavoille jotka eivät ole kestäviä pidemällä aikamäärällä. Lainaksi ei kukaan voi elää maksamatta velkoijaan siinä se totuus piilee. Ei pohjoiseurooppa voi rahoittaa korruptoituneen kansan elämäntavat. EU johtajista jotka pelkäävät euron hajoamista ovat kaikki meille tuttuija, Ranskan Hollande, Italian Renzi, Kreikan Tsipras....arvaas mitä heillä on yhteistä......Tuohan kuulostaa ihan Siikajoen Jaakolta, äijä kerskui Tyrnävän traktorpullingissa tuilla ostaneensa Mersun, vaikka muka puimuri piti ostaa.
- Suomi_kumoon
"Kuka antaisi rahansa Kreikkaan
muut kuin Arhinmäen poppoo"
Uutisten mukaan Sipilän poppoo olisi sillä tuulella, että rahaa annetaan. Kuinka pahaan kuseen Suomi ja suomalaiset siitä taas joutuvat?
Mutta ei se mitään. Pääasiahan on, että konkurssikypsää kepulomahotelliakin pidetään käynnissä kunnan eli veronmaksajien varoilla ja maatiloille riittää 9 euron orjatyöntekijöitä.- jämpti
Koha ei kepuposse joudu omist maataloustuist meinaan kaivaa.
- Yrittänyttä_ei_laiteta
Toimintaa pitää olla.
Jos kaikki oltaisiiin passiivisia kommareitten tapaan.
Eihän meillä olisi mitään sitten.
Aina on valoa putken päässä, tehtiin mitä tahansa tähdellistä.
Aina pitää yrittää.
Muistan joskus...kun pieni sonnikin yritti astua isoa lehmää.
Eihän se yltänyt, vaan silti yritti, yhä vaan....
Älä jää makoileen...työtä ja töitä kyllä on.
Työttömilllekkin 300 € saa kuussa tehdä, jos nyt oikein muistan?
Väki vanhenee, olisi vaikka kuin piha hommiakin. Sellaisia pikkukeikkoja.
Jossa ei kunnolla hikeä saa pintaan.
Itse juuri tulin omalta pihalta, ja hiki juuri ja juuri tuli pintaan. - Asian_vierestä
Yrittänyttä_ei_laiteta kirjoitti:
Toimintaa pitää olla.
Jos kaikki oltaisiiin passiivisia kommareitten tapaan.
Eihän meillä olisi mitään sitten.
Aina on valoa putken päässä, tehtiin mitä tahansa tähdellistä.
Aina pitää yrittää.
Muistan joskus...kun pieni sonnikin yritti astua isoa lehmää.
Eihän se yltänyt, vaan silti yritti, yhä vaan....
Älä jää makoileen...työtä ja töitä kyllä on.
Työttömilllekkin 300 € saa kuussa tehdä, jos nyt oikein muistan?
Väki vanhenee, olisi vaikka kuin piha hommiakin. Sellaisia pikkukeikkoja.
Jossa ei kunnolla hikeä saa pintaan.
Itse juuri tulin omalta pihalta, ja hiki juuri ja juuri tuli pintaan.Vastauksesi on taas huuhaata :)
- Demmar
Kaikki PERSUKSET KEPUKSET KOKSET ai niin kansan rahat siinä menee.
- AjatteleeErkki
Vihervasurit ja Demarit ovat jo rahat ottaneet ja jakopolitiikallaan Suomen velkaannuttaneet, sekä verohelvetin aikaansaaneet.
Nykyiselle hallitukselle ei ole jäännyt muuta, kuin säästäminen.
Sosialistin pahin ongelma on, että sillä on kauhea kiire toisten rahoja jakamaan, itse ei juuri rahaa osaa tuottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1483516Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.431997Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1261074
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381000- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847