Saataisiin edes osa kolmannen tukipaketin rahoista takaisin jos olisi vakuudet. Miksi Soini ei vaadi vakuuksia?
Miksi Soini ei vaadi vakuuksia?
11
<50
Vastaukset
- huijariMikäHuijari
Urpis voisi antaa sille kurssin vakuuksista. :) Tsipras flirttailee Putinin kanssa ja tekee kaasuputkisopimuksia:
http://www.ekathimerini.com/198067/article/ekathimerini/news/tsipras-putin-to-sign-preliminary-deal-on-gas-pipeline
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2012/12/05/kreikassa-on-jattimaiset-kaasuvarat-kaksi-kertaa-suomen-bkt/201243362/12 - muistatteehkä
Ei meillä mitään vakuuksia ole ollut tähänkään asti.
On vain tuottojenvaihtosopimus.- ereteer
HAHAHA!!!! Se on nyt vittu ihan sama, millä sanalla niitä vakuuksia kutsuu. vakuudet mitkä vakuudet.
- adfgp
Takuut ovat täyttä huijausta, ne ovat arvottomat, ne ovat Urpilaisen vedätys!
- FeikkiVakuudet
Eivät ne mitään vakuuksia ole. Jos Kreikka joutuu velkajärjestelyyn niin kuin todennäköistä on, menettävät nuo "vakuudet" merkityksensä. Yleensähän vakuudet asetetaan juuri sen tilanteen varalle.
- Kysyn.vaan1
Saksa ei suostu Kreikan velkajärjestelyyn. Kertokaa nyt persut kerrankin rehellisesti vähentävätkö takuut Suomen vastuita vai eivätkö ne vähennä?
Niin ja kertokaa oletteko todella sitä mieltä että vaikka Kreikka saisi 86 miljardia niin Suomen vastuut eivät kasva eurollakaan? On aivan sama saako Kreikka nolla euroa tai 86 miljardia, vastuut pysyy täysin samana?
- lgkjhfs
Porvari Urpilaisen vakuudet ei paina kreikkakonkassa yhtään mitään.
- EU_sucks
Kysehän on pienemmästä summasta (900 milj.) kuin mitä Suomen jäsenmaksu oli EU:lle viime vuonna!
- kelekeleper
Ei ole mitään hyötyä mistään takuista, koska ei sieltä entisistäkään tulla koskaan saamaan senttiäkään. Ja taas Suomi suurimpia maksumiehiä nyt esitetyn lainan summasta. Miksi yleensäkkin puhutaan vieläkin lainasta, sillä nämä olleet jo pitkän aikaa pelkkiä lahjoituksia Kreikalle, jokainen maa sen on ymmärtänyt, mutta ei ole tuonut julki. Suomalaisten ruvettava yhteiseen rintamaan, vaikka yleislakolla ja pistettävä suomen velkahana muille kiinni. Kaikki nämä annetut velkarahat otetaan meidän köyhien selkänahasta.
- prkl5
Suomi on lainannut Kreikalle NELJÄNNEKSI eniten jos suhteutetaan summaa per asukas:
1. Luxemburg (1618 €)
2. Hollanti (1109 €)
3. Itävalta (1068 €)
4. SUOMI (1064 €)
----
- pelle.vasuri
Ai nyt vasurit ovat huutamassa vakuuksien perään? Kun ensin annetaan miljarditolkulla rahaa Euroopan pankeille, sitten vaaditaan että velat pitää antaa anteeksi. Ja nyt vaaditaan vakuuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022