Laiskat loiset saatava töihin!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1436775786659.html
Sossutukien saajat mustikkametsään!
7
<50
Vastaukset
- uhohhph
Älä sairastu vakavasti Suomessa
https://fi-fi.facebook.com/alasairastuvakavasti?_fb_noscript=1 - fkjhfgfds
Thaipomijoille maksetaan nälkäpalkkaa. Suomessa ei moisella elä.
- humaanikepittäjä
Riittää jos sossupummit ajetaan metsiin keräämään vaikka risuja ja keppejä. Työn tuloksella ei ole väliä, kunhan on pientä nöyryytystä rahan vastineeksi. Työhaastatteluun menemisestä tai valvotussa tilassa työhakemuksen tekemisestä saa vapautuksen. Tuensaajien parastahan tässä vain ajatellaan.
- sikaajaniskaa
Parasta mitä sossupummi voi sinun rahoilla tehdä on ostaa marjat torilta.
Silloin rahat menevät työllistämiseen ja niistä myös maksetaan veroja. Pummi on myös terveempi ja kuluttaa vähemmän terveyspalveluita.
- mpala
Kuka ostaa keräämäni sadon hintaan, millä tulen toimeen? Muutaman euron kilohinta myyntipisteissäkin on käsittämättömän alhainen tehtyyn työhön ja kuluihin nähden.
- gljytdif
Marjakeisarit tekevät hyvän tilin nälkäpalkkapoimijoilla.
- näin-nähtävä
Terveellistä oli käydä välillä metsässä poimimassa marjoja, mutta eihä siihenkään voi pakottaa, jos annetaan miljardeja Kreikkaan pitää olla vara elättää omat köyhätkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692