Suomea Kreikka-neuvotteluissa edusti kokenut ja kovakuntoinen Alex Stubb. Olisiko Timo Soini jaksanut 17 tuntia neuvotella?
Olisiko Soini jaksanut neuvotella 17 tuntia?
Kysyn.vaan1
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Soini olisi jaksanut kahvin voimalla vaikka 36 tuntia putkeen!
Ja muutama nakkimuki.
Neljä BigMac ateriaa niin hyvin olisi jaksanut.
Mikäli virvokkeita ja pientä purtavaa olisi ollut riittävästi tarjolla.
Ei olisi jaksanut ja sitäpaitsi pitkäjänteisyys on Soinilta täysin puuttuva ominaisuus.
Palstapölhö aloittaja jaksaa roikkua palstalla 24/7 eikä väsytä yhtään mutta onhan sitä harjoiteltu jo kymminisen vuotta hhhe .
Soinin ihramaha ei olisi jaksanut kahta tuntia.
Ei olisi jaksanut, ei edes kopsujen voimalla. Näyttää nytkin siltä, että tuskin henki pihisee. Vaikka jätkä vetää lonkkaa ja antaa älyttömiä lausuntoja tiedotusvälineille.
Ei olisi jaksanut !
Noin pitkät neuvottelut kertoo neuvottelijoiden tyhmyydestä,
jokainen tietää että myös aivot väsyvät ja väsynein aivoin tehdään tyhmiä päätöksiä,
ne on näkyvissä jo 20 vuoden ajalta ja erityisesti Katainen halusi
niitä saadakseen oman tahtonsa läpi,
PERUSSUOMALAISET ILMEISESTI HYVÄKSYVÄT VAKAUSMEKANISMIN KÄYTÖN
ENGLANTI EI ANNA PENNIKÄÄN KREIKKAAN JA PITÄÄ KOKO VAKAUSMEKANISMIA KREIKAN TUKEMISEKSI HULLUUTENA
Paketti maksetaan ja seuraava paketin kinuaja saattaa olla Ranska. Eiköhän se nyt kuitenkin ole tullut selväksi, että mitään yleistä talouskasvua ei Eurooppaan tule kun investointirahat menevät erilaisten sosiaaliongelmien ratkaisuun
Se ei tarkoita etteikö ITSELLE voi tehdä hyvää tiliä yrityksistä, joita omistavat esim. amerikkalaiset kuten Nokia jne.
Eli kannattaa pitää oma nenänsä veden pinnalla vaikka kansakunta tai EU valuisikiin
SUOMALAISTEN POLIITIKKOJEN erityisesti Lipposen ja Sauli Niinistön toimet ovat olleet täysin syvältä heidän viedessään Suomen euroon ilman että pohjoismaat ovat mukana
ENGLANNIN VALTIOVARAINMINISTERI GEORGE OSBORNE VAKUUTTAA ETTÄ HÄN EI TULE MISSÄÄN OLOISSA ANTAMAAN PENNIN HYRRÄÄ KREIKALLE JA ENGLANTI TULEE ÄÄNESTÄMÄÄN NURIN JOKAISEN SELLAISEN RATKAISUN EU:SSA JOSSA ENGLANTILAISET JOUTUVAT MAKSMAAN JOTAIN VAKAUSMEKANISMISTA
Myöskään Ruotsi ei maksa pennin hyrrää. Mikäli EU:n talous tai Kreikka nostaa jotenkin talouttaa molemmat maat Ruotsi ja Englanti ilman muuta hyötyvät siitä ehkä paremmin kuin Suomi jolla ei oikeastaan ole mitään kauppasuhteita Kreikkaan
OSBORNE, ENGLANTI, MAA EI ANNA PENNIKÄÄN KREIKALLE
CAMERON, PÄÄMINISTERI, VAKAUSMEKANISMIN KÄYTTÖ KREIKAN TUKEMISEKSI ON SULAA HULLUUTTA
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/greece/11738027/George-Osborne-British-taxpayers-will-not-foot-bill-for-Greek-bail-out.html
Lopputuloksena kaikkien haluama ;) Paitsi niiden jotka eivät halua Kreikkalaisia enää velkarahalla rahoittaa - olipas etevä neuvottelija ;)
Ja sinä olet ilmeisesti umpihullu.
Eikös Sipilä kertonut neuvotelleensa 18 tuntia putkeen yli yön ja yhtään nukkumatta heti Saloon Microsoftin irtisanomisuhasta kärsivien tilaisuuteen.
Sipilällähän on pari kertaa ollut tulppakin.
Loppujen lopuksi noilla Kreikan neuvotteluilla ei tuollainen hoppu olisi ollut kuitenkaan.
Ovatko lehtitiedot totta, että Soini nauttii iltapalaksi kaksi joulukinkkua ja viisi lihapiirakkaa sekä saavillisen kaljaa?