Pelkurinazit ja

pelkurit

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3r4tgh

      Jokaisen osapuolen sotilaita antautui. Tarkistahan montako miljoonaa venäläistä antautui.

      Mikä siis oli aloituksesi pointti?

      • fyfyguuhihijiojo

        Se että eivät antautuneet kommareille, halusivat mieluummin elää.
        Kaikkihan me tiedämme kommarien raiskausjuhlista hävinneessä saksassa, vasuri aloittajan mielestä se on ilmeisimmin hienoa tms.


    • hyihyi

      Suomalaishyrri nazit luikkivat karkuun.... ensimmäisenä murha-marski, joka luikki Sveitsiin muka "hoidattaan terveyttään".
      Poissa oli ne hitlerin hänelle myöntämät rautaristit(joita hitler jakeli liukuhihnalta, varsinkin tajuttuaan hävinneensä sodan, antoi niitä lapsisotilailleenkin, Hitlerjugens siis), poissa oli myös "Suojeluskunta" merkit ja muut kaluunat ja "kunnia"merkit murhis-marskilta.
      Sveitsissä murha-marski tapasi muita nazi-aseveljiään.
      Murha-marskihan voitti yhden ainoan sodan elämässään: suomalaisia aseettomia köyhiä vastaan sisällissodassamme.
      Sååmenrååtsalaishyrrien idoli ja ylpeydenaihe on saanut kovan kolauksen.

    • TotuusOnToinene

      Neukkujen suorittamat joukkomurhat toisen maailman sodan aikaan ja sen jälkeen hakee vertaistaan maailman historiassa. Miljoonia saksalaisia kuoli vankeina Venäjällä. Ryssät olivat täysiä eläimiä ja raakalaisia siviiliväestöllekin, raiskasivat ja murhasivat miljoonittain naisia ja lapsia.

      Britit ja jenkitkin pommittivat siviilejä napalmilla ja pommeilla.

      Georhe S. Pattonkin sanoi sodan jälkeen, että taistelimme väärää vihollista vastaan. Oikea vihollinen oli Neuvostoliitto ja kommarit.

      • adadwewd

        Eivätkä ole miksikään muuttuneet vieläkään. Raakalaisia jotka valehtelevat minkä ehtivät.


    • olisikohan

      nazihyrrit hyökkäsivät raukkamaisesti operaatio "Barbarossallaan" rauhaa rakastavan Venäjän kimppuun (Ukrainan!!!!) kautta tietenkin.
      Siinä operaatiossa oli mukan myös pikkuinen sååmi, hyrrijohdolla tottakai.
      Ne hyrrit oli juuri niitä "poteroissaan pomeranssia lipittäviä pelkureita".
      Vain murha-marskin korkea ikä esti valvontakomissiota viemästä häntä Haagiin ja Nurnbergiin tuomiolle nazikavereidensa kanssa.
      Murhis oli pitkään tarkkailun alla sodan hävittyään. Pelkurihan hän oli jo luontojaan, pelkäsi myös että joku suomalainen sotilas tappaa hänet, se oli yksi osasyy hänen "terveydenhoito" matkalleen Sveitsiin.
      Tosin murhiksella oli myös "oma lehmä ojassa", eli valtavat juutalaisilta pöllityt omaisuudet nimettömällä tilillä Sveitsissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5080
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1604
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1279
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1209
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1143
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1027
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      989
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      915
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      789
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      763
    Aihe