KUKA JÄRJESTÄÄ SUOMI AREENAN?

Suomi areena näyttäisi kovasti demarien showlta mutta yht'äkkiä ei infoa rahoituksista ja järjestäjistä löytynyt.

Onx kellaan... tietoo?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Mikä se google on?

    Äänestä

Suomi Areenan 2015 pääyhteistyökumppani on julkinen sektori, "communal zetor."

Lisäksi Porihan on kovin demarisoitunut kaupunki.

Lähinnä edesmennyttä kok-dem linjausta?

Äänestä
  • Siis julkinen zetori, tarkemmin opetus- ja kulttuuriministeriö.

    Äänestä

suvaitsevaisto

Äänestä
  • Lamastock!

    Ja taas jauhetaan... puhutaan, puhutaan, puhutaan...

    Puhutaan vielä sen jälkeenkin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RedShow kirjoitti:

Suomi areena näyttäisi kovasti demarien showlta mutta yht'äkkiä ei infoa rahoituksista ja järjestäjistä löytynyt.

Onx kellaan... tietoo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu