Allposters laskuttaa kaksi kertaa!

piuku

Tilasin kaksi julistetta toukokuun puolivälissä Allpostersilta. Julisteet tulivat kesäkuun alussa DHL:n kotiinkuljetuksella, tähän saakka kaikki hyvin!

Olin vain pikaisella käynnillä kotona, ja nopeasti tarkistin paketin sisällä olleen lähetysluettelon/laskun, vilkaisu nettipankkiin , en ole maksanut ko yritykselle mitään, siis maksu pankkiin.
Kuinka ollakkaan, parin päivän päästä huomasin, että olinkin maksanut tilatessa jo saman maksun tai siis 36,49 ja 36,50, mutta ei yhteystiedoilla ja eri pankkiin.
Lähetin heti sähköpostin Allpostersin asiakaspalveluun, ei mitään vastausta.
Olen nyt lähettänyt joka viikko ( siin noin 9 kertaa) viestin samaa paikkaan ja aina liittänyt kyselyketjun mukaan, ei mitään vastausta.
Kasvakoot viestiketju vaikka kilometrin pituiseksi, pommitan niin kauan kun vastaavat ja palauttavaty virheellisen maksun.
Ihmettelen, onko tämä tarkoitukselllista??? kaksi eri laskun lähettäjää ja kaksi eri pankkia, verkkopankissa nopealla vilkaisulla ei tunnista samaksi.

Selvittelin ko yrityksen taustoja YTJ:stä, siellä luki, että yrityksen Suomen asioita hoitaa Intrum Justitia. Soitin heille, jotta saisin jotain vastauksia. Suuri oli hämmästys Intrumissa, eivät tienneet olevansa asioidenhoitaja!!!! Ensimmäisessä puhelussa ihmeteltiin, ja ystävällisesti soittivat takaisin ja kertoivat etteivät voi auttaa minua, vaikka minä autoin heitä " asian on nyt siirtynyt lakiasianosastollemme".
Summa on suhteellisen pieni, mutta tapa toimia on täysin ala-arvoista, en suosittele moista. Mutta kun usein toistuu, ei olekkaan kyse enää pienistä puroista.

Ps. julisteet sinällään ok, niiden mukana tuli tervehdys tanskalaiselta/hollantilaiseta toimitusjohtajalta, mitä hittoa se hyödyttää kun perusasiat on päin P:tä!!!

0

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

        "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
        Maailman menoa
        412
        9066
      2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

        Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
        Maailman menoa
        188
        3652
      3. Kuka pistetty kylmäksi

        Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
        Kajaani
        20
        2113
      4. Mietin että

        Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
        Ikävä
        83
        1302
      5. Postilaatikoista

        Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
        Kihniö
        27
        1115
      6. Sylikkäin.

        Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
        Ikävä
        66
        1102
      7. Oletko samaa mieltä

        Että on parempi olla erillään?
        Ikävä
        75
        1100
      8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

        "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
        Maailman menoa
        79
        1075
      9. Nainen arvaa kuka

        En ikävä kyllä elä enää pitkään
        Ikävä
        55
        1033
      10. Sano nyt kiertääkö

        Huhut meistä tai jostain muusta?
        Ikävä
        66
        982
      Aihe