Hieno homma persut!!!
Nyt jaetaan rahaa ensin 35 miljardia .. MILJARDIA siis ja sen jälkeen jaetaan 85 miljardia. Siis yhteensä 120 miljardia.
Tuo on semmonen summa etten minä edes siä ymmärrä, miten paljo rahaa se oikeen on.
Soini: "olet tehnyt oikein miehen työn!"
Nyt jaetaan rahaa ensin 35 miljardia .. MILJARDIA siis ja sen jälkeen jaetaan 85 miljardia. Siis yhteensä 120 miljardia.
Tuo on semmonen summa etten minä edes siä ymmärrä, miten paljo rahaa se oikeen on.
Soini: "olet tehnyt oikein miehen työn!"
Vastaukset 11
Vanhimmat
Persut on kyllä pöljää väkeä!
Antipersu on pöljä. Hänenkö rahoista on kysymys? Voisikko pöljä myös kysyä Euroopan kokonaissumman jos Soini antaa 130 miljardia? KVIIK KVIIK-piipero: faktat ensin, EI KVIIK KVIIK- pössyttelijän pehmeitä utopioita!
Ei ne ole enenkään yhden ihmisen rahoja vaan kaikkien suomalaisten yhteisiä rahoja. PÖLJÄ oot ite.
Paljon vai vähän sen jälkeen kun edelliset hallitukset ovat antaneet luvan yli 200 miljardin lainoituksiin?
Kuten professorit ovat kertoneet, nyt maksamme edellisten vakuuksien puolesta uusilla vakuuksilla, muuten kaikki mitä olemme antaneet menisi tuulen mukana.
Aloittajan tulee olla joko yksinkertainen tai tietämätön, muuten ei tuollaista keskustelua edes aloittaisi.
Juu-u. Nyt se on tämän mysteerisen antipersun vika että soini lupaustensa vastaisesti on valmis kreikan uuteen tukipakettiin. Säälittävää touhua perssulta...
persu uskovaiset ovat säälittäviä mutta toisaalta ymmärrän heitä kun demarit ovat tapelleet heille lomarahat ja ansiosidonnaisen työttömyysturvan yms. hyvin näyttää kelpaavan ,milloinkohan nää tunnetusti yksinkertaiset persut saa aikaan jotain tässä yhteiskunnassa muuta kuin ratsastaa muitten aikaansaannoksilla ai niin tehän junailitte suommeen 300 afrikkalaista muslimia ja olette mukana historian suurimmassa tukipaketissa seuraava jatkumo puolueen ideologian mukaan on miten saisi valtion rahaa uuteen moskeijaan jos vaikka alle 1000 euroa saavilta eläkeläisiltä sais vielä jostain nipistettyä ei tosin suuria eläkkeitä saavilta.varsinainen perus suomalainen puolue raiskaatte sanan suomalainen mut teillehän on afrikka tärkeämpi ja tunnen myötähäpeää teittä kohtaan mut uskonto on uskonto mut se on normaalin ihmisen silmissä säälittävää toivottavast kuitenkin parannutte joskus.
Voisitko kirjoittaa suomeksi, kirjoituksessa on paha suomen ruotsalainen sävy vihreillä väreillä höystettynä.
Alle 1000 euroa saavilta eläkeläisiltä? Miksi et kerro alle miljoonalta alle 1500 saavilta työläisiltä?
Soini kuppaa miljoonia Suomen köyhiltä ja lapio ne suoraa päätä Kreikkaan. Älytöntä.
...Kirjoittaa joku jolla ei ole aivoja, eikä sekään ole Soinin vika...
Avaajan mainitsema summa lienee vain Soinin tarjoama alkupala Kreikkalaisille? Jatkossa maamme köyhien selkänahasta revitään elävältään vielä rutkasti riihikuivaa rahaa lisää, että Kreikkalaiset pankkiirit ja keinottelijat pelastuisivat!!!?
Ei sille voi mitään jos on annettu 210 miljardia ja sen takaisin saamiseksi EU joutuu harkitsemaan uutta lainoitusta ettei jo annetut rahat katoa.
Nyt tulisi ehkä miettiä ketkä halusivat Kreikan Euroopan Unionin jäseneksi. Heidän tulisi tuo summa myös maksaa.