TSIPRASKIN IRVAILEE JO SOINILLE!!!

Tsipras irvailee julkisesti Soinille, kun Soinin piti nöyrtyen kääntää takkinsa, ja lahjoittaa Kreikalle 82 miljardia!

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1436862573529.html

Ei ihme, että Soini on jossakin perunakellarissa piilossa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Punikki-Tsiri on Euroopan inhotuimpia tyyppejä...

Äänestä

Itse asiassa Tsirppas tsorpas ei irvaile Soinille vaan Suomelle.
ja tuntuu saavan tuke irvailulleen.

The Guardian kirjoitti
"Eurooppaa ilman Suomea ei ole vaikea kuvitella, mutta Eurooppaa ilman Kreikkaa on"

Äänestä

Tsirpas puhuu tuttuun tapaansa potaskaa. Mitään lisävelkaa ei ole vielä hyväksytty. Ei edes kolmatta tukipakettia puhumattakaan velan uudelleen järjestelystä. Vaikka Soini taipuisikin siihen velkajärjestelyyn, niin Suomen vasemmisto ei, koska siinä menisi paljon puhutut Urpilaisen takuupaperit silppuriin. Se olisi vasemmistolle liian karvas pala nieltäväksi. Heillä ei olisi enää mitään millä rehvastella.

Äänestä

Viisi vuotta ne on meitä vetäneet kuivalla kakkoseen. Sama peli jatkuu tulevaisuudessakin.
Ihanaa Leijonat, ihanaa, Vaikka tekee kipeää, ei se haittaa!!

Äänestä

Miten inhottava tyyppi tuo kreikkalainen on!

Ei ois jätkällä varaa irvuilla. Eikö siihen kukaan saa toppia? Ehkäpä tulee vielä Suomelta mojova vastaus?

Mikä kumman vimma täällä on koko ajan haukkua Soinia?
Joka toinen aloitus on Soinin haukkumista.
Soini tekee työtään siellä ja ajaa Suomen parasta, on rehellinen mies.
Soinin valitsi myös Suomen kansalaiset sinne.

Alunperin Soini oli kai niitä ainoita, jotka eivät halunneet EU:hun ja on koko ajan ollut vastaan tätä Kreikkaa.

Ihme irvuilijoita ootte tekin täällä.

Kyllä hymy hyytyy tältä Kreikan pojulta vielä ja kyllä joku tulee laittamaan sille potut suuhun.

Jos olisi fiksu, niin kiittäisi nöyrästi.
Mutta eipa taida nöyryys kuulua kreikkalaisten ominaisuuksiin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfgtysrtyrt kirjoitti:

Tsipras irvailee julkisesti Soinille, kun Soinin piti nöyrtyen kääntää takkinsa, ja lahjoittaa Kreikalle 82 miljardia!

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1436862573529.html

Ei ihme, että Soini on jossakin perunakellarissa piilossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu