Seuraavissa vaaleissa äänestän selkeästi Itsenäisyyspuoluetta.
Keskustan Esko Ahon hallitus vei Suomen tähän byrokraattisen ja korruptoituneeseen EU: hun ja Demari Paavo Lipposen hallitus vei pakolla tähän rahaliiton kurjuuteen.Nyt Suomi on velkaantunut korviaan myöten.
Rahaa on lainattu lainan päällekin ja Kreikka ei ikinä tule maksamaan saamiaan lainojaan takaisin.
Todella on alkanut tympimään hiljaistakin suomalaista tämä holtiton meno.RKP: n Asterix Thors kuskasi aikoinaan tänne somalipakolaisia tuhansittain ja nyt he maleksivat kädet taskussa työttömänä muiden työttömien lisäksi.
Kaiken kurimukseen ovat aikaan saaneet kokoomus,RKP, demarit,keskusta,vihreät ja vasemmistoliitto.Voi Suomineitoa voi voi.
Ryhdikkyys ja talousnerous puuttuu täysin.
Suomen erottava rahaliitosta ja EU:sta !
Näinnäen
1
<50
Vastaukset
- luottamusmeni
Juu ja tämä hallitus tunaroi taas kunnolla; Etyj-kokous, Kreikalle lisää lainaa, ja mitä vielä...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096656Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884291L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453619TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133010Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261610- 661028
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551003- 9989
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?199984Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47959