Etenkin sähkön siirtomaksu pitää saada pois kokonaan, koska sähköverkko on jo rakennettu, mutta sähköyhtiöt ahneuksissaan saavat "RYÖSTÄÄ" ihmisiltä sähkön siirtomaksua edelleenkin, se on MONOPOLISOITUNUTTA RYÖSTÖÄ yhteiskunnassa.
ALV% pitää saada pudotettua 10%:ttiin kaikissa tuotteissa, bensa, diesel verosta 50% pois jotta kuljetuskustannukset pienenevät, jolloin tuotteiden hinnat halpenevat.
Mainos !! osta 10€ suomalaisia tuotteita /kk, tuet suomalaista työllistämistä..paska puhetta liikkeiden, firmojen , tehtaiden omistajat, osakkaat saavat ainoastaan LISÄÄ EUROJA, ja tavan kansa köyhtyy ja joutuu turvautumaan sosiaalihuoltoon, kirkon ruoka-apuun, Holstin ruokakasseihin Hki:ssä..ym. Palkka tulon verotus korkeintaan 10-15%:ttiin.
Jopa Venäjällä KAIKKI maksavat VAIN 13% veroa tuloistaan. AUTO kanta on siellä 100% parempi ja 30% halvempaa kuin Suomessa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1437025937443.html
Suomen sairaalloinen verotus
SUOMIKONKKAAN
1
<50
Vastaukset
- ohohoh
suomi kohta konkassa kuin kreikka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684