Alkoholin ja rauhoittavien käyttö tuhoaa aivosoluja ja aiheuttaa pysyviä vaurioita jo kertakäytöstä.
Passiiviset työttömät sekakäyttäjät ja alhaisen koulutustason omaavat miehet ovat herkkiä päihteiden käytön seurauksena vajoamaan älylliseltä tasoltaan jatkuvan avun tarpeessa oleviksi , lisäksi pelkän ammattikoulun/opiston käyneiden syntymä ÄO on heikko. Palstalla voi lukea näiden imbesillien koprofilia fantasioita, homostelu kuvauksia ja unelmia, esityksiä youtubessa ,askeettisista ,normikansalaiselle käsittämättömistä slummimurjuista, anaalitapeista ,pillereistä ja oluesta.
Henkilöt eivät ole kykeneväisiä huolehtimaan itsestään vaan yhteiskunta elättää heidät.
He eivät kykene työhön tai opiskeluun.poikkeava käytös ja harhakäsitykset sulkevat heidät pois yhteisöstä.
Heissä näkee alkoholin pahimman vaikutukset .
Jos lääkkeet loppuvat murtautuvat vaikka apteekkiin.
Sontasepot vievät hoidon ja avun oikeasti sairailta. Sontaseppojen paikka on suljetulla osastolla tai vankilassa.toivottavasti sosiaaliviranomaiset lopettavat kaupungin tuella tapahtuvan päihteiden käytön ja reseptilääkkeiden väärinkäytön.
Alkoholistit vie hoitopaikat sairailta
2
<50
Vastaukset
- haen.joka.paikkaan
Aloittaja puhuu asiaa. Hain opiskelemaan, mutta en päässyt ja seuraavana koitan hakea paikkaa suljetulta osastolta. Onko sinne helppo päästä ja miten sinne haetaan? Kaikki vinkit tervetulleita, jotka helpottaisivat sisään pääsyä.
- Näin
Totta.mutta ei enää jaeta reseptejä ninku josku 80luvulla.lähtee luvat lääkäriltä jos e reseptit koostuu rauhottavista ja tää systeemi estää päälle kirjotuksen kun apteekki näkee mitä ja milloin jakuka kirjottanu.äkkiä lähtee valviraan ilmo..mutta viinan juontiin ei auta maitoa jos ongelma.omapäätös on ainoa tie.vaikka ei helppo jos kaikki sillat poltettu.viikkojen jatkot on ku kreikan lainat hukkaan heitetty.ensiavun saa lääkärissä ja sitten vaan korjaamaan mitä on 10v sotkenu.siinä menee joku vuosi ei viikossa oo velat yms hoidettu mutta 5v kaikki toisin
Tässä resepti ilmasiksi.kokeilkaa kun ootte vielä terveitä,älkääkä syyttäkö muita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692