Toivoisi avointa keskustelua asiasta..

avoinkeskustelusuotavaa

Kauppakäytävillä somalialaiset huutelevat: "emme voi olla teidän kanssanne, kun te
olette kristittyjä ja me olemme muslimeja."
Miksi sitten tuollaisia tuodaan maahamme?
Ja heidät on elätettävä Suomalaisten verorahoilla.
Eivät sopeudu tänne ja ovat vielä moniavioisia kaiken lisäksi.
SAISIVAT HÄVETÄ ! Eivät kylläkään osaa, vaan ovat tosi röyhkeitä.

Suomessa kaikki ajetaan alas että jää rahaa noille eläteille.
Pienituloiset ovat nyt jo hätää kärsimässä ja leipäjonot kasvavat.

13

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tottaon

      Karu totuus tästäkin asiasta on se, että velkarahalla me niitä elätetään. Valtionvelka kasvaa ja kenen toimesta? Lopetetaan velalla eläminen, niin loppuu räkätys.

    • ovatsopeutumattomia

      Tulee vielä suuria vaikeuksia islamistien kanssa. Esimerkiksi koulukaverukset eivät saa käydä toistensa luona kun toinen on kristitty ja toinen islamin uskoinen.
      Ensiksi sanottiin että ette voi käydä toisissanne kun kristitty asuu 5.kerroksessa kunnes selvisi että kaverihan onkin islamin uskossa ja sen takia ei voi olla kanssa
      käynti.
      Onneksi tällä kristityllä lapsella on niin paljon kavereita, että ei yhdestä väliä ja puhuukin jo kolmea kieltä, vaikka menee vasta toiselle luokalle syksyllä.

    • eivätsopeudumaahamme

      Suomalaisilta alennetaan palkkoja ja tilalle otetaan näitä elättejä, jotka eivät voi
      olla meidän kanssamme kun on eri uskonto. Menee jo liian pitkälle.
      Tällaisia elättejä ei yhtään enää Suomeen. Lisääntyvätkin kuin sienet sateella ja kuka muu elättää kuin Suomalaiset veronmaksajat.

      Tähän on tultava stoppi !

    • vastuuntunnottomia

      Sosiaaliavut somaleilta pois. Menkööt töihin ja elättäkööt lapsensa; niinhän Suomalaisetkin joutuvat tekemään. Ei ole minkäänlaista vastuuta tekemisistään.

    • Käenpojat

      Ne on käenpoikia! Tulette näkemään.

      • joonmeininkiä

        Ei Eurooppaan pidä ottaa islaminuskoisia. Nämä, jotka tänne ovat tulleet pakolaisina aivan syystä, eivät kykene pitämään lapsiaan pois samanlaisista hirmutöistä, jonka vuoksi ovat itse joutuneet lähtemään. Toisen polven pakolaiset lähtevät sotimaan Isisin riveihin ja aiheuttavat vielä pahemman pakolaistulvan kuin näitä edeltäneet tappajat.
        Lähtevät täältä turvatuista oloista lahtaamaan. Eikä sillä näy olevan väliä ketä - kaikki liikkuva kelpaa kohteeksi. Ei sellainen ihminen ole terve, eikä saisi liikkua vapaana!


      • joonuskonto

        Olen ajatellut vääräuskoisuutta. Millä perusteella joku islaminuskoinen tai islamisti voi sanoa toiselle, että olet vääräuskoinen. Koska näin on - tapan sinut. Antaako Koraani tosiaan luvan tappaa kaikki, jotka eivät tunnusta Islamia?

        Jos näin on, niin islamilaisten ei pidä elää muiden kuin omiensa parissa. Muutoin sen toisen uskonlahkon edustajan käy huonosti.


      • isisperseesrt
        joonuskonto kirjoitti:

        Olen ajatellut vääräuskoisuutta. Millä perusteella joku islaminuskoinen tai islamisti voi sanoa toiselle, että olet vääräuskoinen. Koska näin on - tapan sinut. Antaako Koraani tosiaan luvan tappaa kaikki, jotka eivät tunnusta Islamia?

        Jos näin on, niin islamilaisten ei pidä elää muiden kuin omiensa parissa. Muutoin sen toisen uskonlahkon edustajan käy huonosti.

        Asiaan pitää suhtautua vakavasti. Pitää tietää millaisten ihmisten keskellä elää. Ei kukaan halua, että joku räjähtää silmille, varsinkaan kun meillä pojoisessa ei ole totuttu moiseen

        Mikä saa räjäyttämään ihmisen itsensä sekä ympäristönsä - lopettamaan nuoren elämänsä? Siihen on monta vastausta.

        Joihinkin voin ehkä pystyä vastaamaan Freudin psykologian pohjalta., mutta en sitä tee tässä yhteydessä.


    • miten_on

      "Mitä Suomi voi tehdä?

      Meillä on kaksi mahdollisuutta. On joko tehtävä stubbit ja karjuttava leijonien kanssa. Näin saadaan renginpaikkoja ja luottamusta EU:n ytimissä. Tällä hovimestaripolitiikalla saadaan ehkä jotain kulttuurillisia myönnytyksiä ja pääsilityksiä. Kehityksen lopussa on kuitenkin EU-dominio, joka on Afrikan ja Aasian väestönsiirtojen ja ydinjätteiden loppusijoituspaikka. Meille jää saunaveden kantajien osa.

      On ehkä olemassa toinenkin vaihtoehto..."

      http://artoluukkanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/198700-kun-huutaminen-kannatti-stubb-eu-inkvisition-renkipoikana

    • suossa

      Suomi taas ottaa eniten. Nää 800, Jos vertaa Saksan väkilukuun ja vaurauteen, olemisen hintoihin!

      • hallitussyyniin

        Ruotsissa on jo nyt pakolaisia yli 20 kertainen määrä Suomeen verrattuna. Tosin siellä talous on hoidettu paremmin, eivätkä kansalaiset näe nälkää, niinkuin pienituloisimmat Suomessa.


    • näinsemenee

      Tutkimuksen mukaan.
      Yhteiskunnan varakkaimmat suhtautuvat pakolaisiin myötätuntoisimmin, koska heillä on siihen varaa.
      Köyhät taas kokevat toisen köyhän kilpailijanaan.

      • xsasadsdsds

        Ei vaan siksi, että he voivat paeta vaikka Etelä-Amerikkaan, jos tilanne käy mahdottomaksi.

        Ei samaan uskontoyhteisöön voi panna eri uskontokuntiin kuuluvia samaan leiriin niin kauan, kun Islam sanoo toista vääräuskoiseksi, joka pitää tappaa.

        On siinäkin uskonto. Millainen lie Herra?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2217
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      38
      1786
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1547
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1289
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1277
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1102
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      1033
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      61
      994
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      708
    Aihe