Kannattaako monikaan äänestäjä tätä hallituksen linjaa jonka Timo Soini allekirjoittaa?
Haveksiiko Timo Soini äänestäjiään?
Takaaja
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä halveksii!
""erussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini antoi lauantaisessa puheessaan vaalilupauksen, jonka mukaan puolue ei aio leikata pienituloisilta mahdollisesti hallitukseen päätyessään.
”Soinin listalla” pienituloisen raja menee noin tuhannessa eurossa.
– Meillä on suomalaisessa yhteiskunnassa noin miljoona ihmistä suurinpiirtein tuhannen euron tuloilla. Siltä porukalta ei voi, ei saa, eikä ole varaa leikata. Kotihoidontuki, omaishoidontuki, pienimmät työttömyyspäivärahat, takuueläke ja pienituloisten perheiden lapsilisät, Soini listaa.""
Toi oli suora linjaus perussuomalaisten!
Kuinka kävikään... Kreikka saa lisää rahaa...
Omilta köyhiltä leikataan tulot.
Niin kävi taas.. Perussuomalaiset olisivat voineet vaikeuttaa kreikan lisä rahan saannin. Laittakaa ny tärkeys järjestykseen mistä leikataan ja keltä ! Ei meidän pidä joutua kärsii toisen maan mokista.
Ei taida kiinnostaa persuja.
Soini leikkasi Suomalaisten köyhien letkut irti. Miljardit hän on valmis pumppaamaan Kreikan pankkiireille ja keinottelijoille. Järjetöntä!
Soi ajattelee vain itseään.