Oikein mikroskoopin kanssa niin kuin olisivat joitakin muka suurmiehiä ja -naisia. Omapa on aikanne tuhlaus.
Congratu-freaking-lations! https://youtu.be/zyltK6pmJGg
Congratu-freaking-lations! https://youtu.be/zyltK6pmJGg
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuten joku on täällä aikaisemminkin sanonut, näiden turhien julkkisten seuraaminen ja kommentoiminen on viihdettä, ihan samaan tapaan kuin vaikka jonkun televisiosarjan seuraaminen. Ei sen kummempaa. Ja sehän on nimenomaan viihdejulkkisten tehtävä: viihdyttää. Koska esim. Tukiaisella ei ole tarjota mitään muuta viihdyttävää kuin risainen elämänsä, niin se on hänen myyntiartikkelinsa. Ja jos hän (tai kuka tahansa) haluaa sulkea elämänsä julkisuudelta, se onnistuu kyllä. Mutta kun ei halua.
Otahan lääkkeesi....
Sairasta haukkumista ja parjaamista !
Käsittämätöntä miten joku/jotkut kokevat viihteenä inhottavuuksien laukomisen ?
Jos joku "julkkis" on törppö tai törppöilee, niin uskomatonta että vuodesta toiseen vatuloidaan näiden tekemisiä tai tekemistä jättämiään !
Hankkikaa elämä ! ! ! ! ! ! !
Samaa mieltä: ottakaa lääkkeenne ja menkää ulos lenkille.
Niinpä. Ruotisitte edes kunnon julkkiksia :D Kyllä niistäkin löytyy paljastuksia mutta he osaa tehdä asiat salassa ja lehdet salaa niitä.
Miten niitä ruotisi kun ei mitään heru, nämä edellä mainitut julkkikset kertovat kaiken itsestään kenenkään urkkimatta, se on niiden elämä ja työ. Tottahan heidät on pidettävä leivän syrjässä kiinni.
Lehdet luin
- neitoseet hakeutuvat/hakeutuneet uusille urille - sairaanhoitajaopintoihin
- oikeasti otsikoinnit on niin näyttäviä että mikroskooppia voisi opetella käyttämään
siihen tarkooitukseen mihin se on suunniteltukin - ammattimaisesti.
Minä seuraan vain Tunkin toilailuja, joita on enemmän kuin yksi viikossa. Se on kivaa ajanvietettä.
En todellakaan tiedä mitään kiinnostavaa oululaisesta Mäntylän tytöstä tai Mara Aitolehmästä. Nämä tyypit eivät iske kipinää. En seuraa heitä.
Elämää en ole kyennyt itselleni hankkimaan, koska lensin mällinä Kälviän pappilan ulkohyyskän seinään rippikoululaisisäni kurkittua ulostusaukosta tyttöjen puolelle. Jättäkää minulle tämä ainoa huvini - Tuhnu-Tunkki Tukiainen