SUOMEN TALOUDEN KATASTROFIN SYY

EUROALUEEN SÄÄNTÖJEN NOUDATTAMINEN
Sekä Suomi, että Hollanti ovat noudattaneet euroallueen sääntöjä, mutta tulos on ollut katastrofi. näin siksi, että euro on itsessään katastrofi, sanoo Woshington Post lehden toimittaja Matt O´Brien.
Hän sanoo, että talouden ongelmat olisi voitu ratkaista devalvaatiolla, jos oma valuutta olisi ollu käytössä.
Sen sijaan palkkojen leikaaminen aiheuttaa lisää taloudellista vahinkoa.
Hollannin kilöpailukyky on parempi, mutta Hollannissa on asuntokupla ja kotimaine kysyntä on heikompi.
OMA KOMMENTTINI: SUOMEN PELI EI OLE VIELÄ PALATTU.

ON OLEMASSA SUOMEN PALATAMIS LISTA ELI VÄYRYSEN KANSALAISALOITE SUOMEN EROTTAMISEKSI EUROSTA JA MARKAN OTTAMISESTA KÄYTÖÖN RINNAKKAIS VALUUTTANA, JONKA JOKAINEN ASIAA YMMÄRTÄVÄ ALLEKIRJOITTAA.

SE ON ISÄNMAALLINEN TEKO. Ps. Suomea ei takkia kääntämällä pelasteta.

0

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        607
        1561
      2. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        44
        847
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        478
        728
      4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        12
        681
      5. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        44
        624
      6. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        40
        590
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        29
        548
      8. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        37
        510
      9. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        29
        498
      10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        160
        484
      Aihe