Eikä ota Jeesusta elämäänsä pelastajaksi raamatun mukaan? Kauhea on sen kuolla joka ei Jeesuksen pelastusta elämäänsä kelpuuttanut. Siinä ei paljoa uskonnollisuus ja lapsikasteet auta kun demonit vie tuonelaan kidututettavaksi ikuisesti. Tee täyskäännös jo tänää syntielämästä. Jeesus odottaa ja haluaa sinulle vain hyvää. Mutta jos hylkäät Jeesuksen niin mikään ei voi sua pelastaa. Armonaikaa on niin kauan kun pystyt katumaan ja kääntymään..kun elämä loppuu niin se on sitten sijoituspaikka valittu.
Miksi valtaosa palvoo saatanaa?
7
<50
Vastaukset
- Hfhjjj
En tiä kuinka moni suomalaisista edes uskoo Jeesuksen olemassaoloon. Kun edes kirkon henkilökunta pappeineen ei taida tunnustaa Jeesusta Jumalaksi. Saatika sitten normaaleista kansalaisista jotka käyvät päivätyössä niin siellä ei ihan hirveästi ole niitä jotka on Jeesuksen ottaneet elämänsä Herraksi ja kääntyneet vanhasta syntielämästä.
- saatanapiru
Jeesus on saatana.
- Uskoherraan
Jeesus on sinunkin pelastajasi.
- Sieunaustakaikille
Taitaapi olla valtaosalla suomalaisista nykyään pääasia saada pää sekasin ja sekoilla tuolla tintereissä sun muuhalla. Kaljapullo tai kossu on monen jumala eikä halua tulla Jeesuksen luokse kauheesti ole. Kyllä Herra herättelee toki ihmisiä ja kutsuu pelastukseen mutta jossain vaiheessa sekin ovi menee umpeen jos aina kieltäytyy. Jumala on silti pitkämielinen ja armo on käsittämätön.
- Tottuuttapellii
Suomessa on asiat ihmisillä niin hyvin että moni ei tunnu tarvitsevan Jeesusta. Tuolla köyhissä maailmankolkissa on ihan normaalia että ollaan Jeesuksen seuraajia. Rikkaan on siis vaikea päästä taivaaseen juuri tästä syystä kun hän ei tunne tarvitsevansa Jumalaa. Suomalaiset on rikkaita verrattuna tuonne suureen maailmaan..
- dfgdgdfdfgdg
Heikot ihmiset tarvitsevat saatanoita ja jumalia. Sääliksi käy.
- Ei_palvota
Miksikös pitäisi palvoa ketään? Miksi ihmisellä pitäisi sellainen tarve olla?
Eikö voi elää ilman kenenkään ylistämistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321461
- 891376
- 151323