Timo Soini ei ole hallituksessa ollessaan täyttänyt perussuomalaisuuden isänmaallisia saappaita. Herran jumala, kohta kai Timo on Susanna Huovisen linjoilla tyrkyttämässä paperittomille terveyspalveluja ?
Herätkää Persut, puolue tarvitsee tekoja eikä suinkaan suuria tyhjiä puheita.
Herätkää Persut, puolue tarvitsee tekoja eikä suinkaan suuria tyhjiä puheita.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olli Immonen !!
Pelastaisi sen, mitä pelastettavissa on.
Saanhan kysyä, miksi ette liity perussuomalaisiin ja ala ajaa asioita, jotka koette itsellenne tärkeäksi? Miksi tämä jokapäiväinen länkytys keskustelupalstalla, mikä ei johda mihinkään. Vain sanojen sutinaa, ei tekoja.
Niinpä niin, mutta persuilla on monta hyvää ja kullan arvoista asiaa, joita se ainakin on puheissaan ajanut meidän kanta-suomalaisten hyväksi. Hallitus on valitettavasti tehnyt pahaa Timo Soinin linjalle. Seura tekee kaltaisekseen ja se näkyy hyvin laittomien siirtolaisten hyysäksenä, tukipakettien hyväksymisenä ja muutenkin kaikista tärkeistä periaatteista luopumisena.
Sipilä ei ole hyvä johtaja hallitukselle, mutta Soini ei edes halua haastaa häntä.
Miksi ??
persut lienee ainoa puolue joka äänestää näitä vastaan eduskunnan äänestyksissä?
saa nähdä, mutta hallituksen linjaukset sotivat tärkeissä asioissa suomalaisten hyvinvointia vastaan.
Perussuomalaiset tarvitsevat ryhtiliikettä, jolla palautetaan teot vastaamaan puheita.
Nyt leikataan siltä tavalliselta kansalta vielä 1,2 miljardia lisää. Työntekijät laitetaan tekemään orjatyötä. Toisella kädellä lapataan Kreikkaan, pakolaisille ja maajusseille lisää tukea. Ihanko oikeasti joku vielä uskoo persuihin
Tai keskustaan. Ei helvetti.
Kaksi kuukautta vallassa.
soini ei ole edelleenkään pääministeri vaan sipilä?
Halla-Aho puheenjohtajaksi. Soini ollut suunnaton pettymys!
Jussi Halla-aho olisi paras mies johtamaan persuja.
Puheet pitäisivät ilman turhaa politikointia.
Soinin yli ehditty kävellä jo moneen otteeseen. (Kreikka-tuet, mamu-politiikka..) Molemmat persujen keskeisiä vaaliteemoja..
kreikka tuet meni jo edellisen hallituksen toimesta ja pikkuhiljaa eu saa enemmän valtaa eikä siihen auta kun ero eusta moniko puolue ajaa tätä?
Järkeviä ratkaisuja Soinia. Jos jotenkin muuten toiminut niin kyllä menis alamäkeen suomi juna. Hienoa työtä.
Hyi helvetti. Kohta nähdään mitä tästä politiikasta seuraa, jossa tavallista Suomen kansalaista poljetaan kuin vierasta sikaa.
Kenkää timpalle!