suomi on hivuttautunut länteen

Ja hyvä niin, vielä länteenpäin olisi tarkoitus mennä.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1339
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Muistutan miten kaikki hollywoodin saaste tulee juuri lännestä. Mahtavan
komeat luonnonvarat on jo kynitty nollalukemille ahneiden takia. Nyt he
ovat kääntäneet himoitsevat katseensa siperian suuntaan, mutta se ei tule olemaan niin helppoa kuin he uskovat itseensä.Siellä on vastassa "ilotulitusta."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zirinowski kirjoitti:

Ja hyvä niin, vielä länteenpäin olisi tarkoitus mennä.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1339

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu