Helsingin persut tukevat Suomen islamisoimista?

"Helsingin perussuomalaisten ryhmänjohtajalta tukea suurmoskeijalle – "sen kun vaan"

Seppo Kanervan mukaan moskeija lisäisi rauhaa eri uskontokuntien välillä. "

http://yle.fi/uutiset/helsingin_perussuomalaisten_ryhmanjohtajalta_tukea_suurmoskeijalle__sen_kun_vaan/8167176
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mikä näitä Helsingin persuja vaivaa? Kannattavat homopatsaita ja jättimoskeijan perustamista. Mikä vaihtoehto PS enää äänestäjille on? Samanlaisia punavihreitä peräreikärassaajia koko sakki.

Äänestä

Perussuomalaiset ovat maan johtava piilohomottajapuolue. Nyt se on myös islampuolue.

Äänestä

Tämä kaikki onkin oikeille perpansseille aivan ylivoimaista ymmärtää. Miten te oikein luulette että kaiken pitäisi toimia? Eikö tämä siis kelpaa:
"Seppo Kanervan mukaan moskeija lisäisi rauhaa eri uskontokuntien välillä. "

Mikä on "aidon ja oikean" perpanssin TOIMIVA vaihtoehto tuolle ehdotetulle? Ja oikea vastaus ei ole, eroon EU:sta ja emusta ja kaikesta muustakin.

Äänestä
  • Moskeija on yngleplass terrosisteile. Se on realitet monessa maassa. Sitäkö helsinkiläiset haluaa, voiko kukaan luottaa imaneihin????

    Äänestä

  • drirrogdra kirjoitti:

    Moskeija on yngleplass terrosisteile. Se on realitet monessa maassa. Sitäkö helsinkiläiset haluaa, voiko kukaan luottaa imaneihin????

    Terroristit eivät ole välttämättä islamisteja. Näistä vaihtoehdoista olkoon esimerkkejä Breivik, Hiltunen, kaikki maailman kouluampujat, ja muut aseen kanssa kaduilla tai muualla julkisesti riehuvat idiootit. Ihmisen toiminta on se yngleplass, ei mikään uskonto, tai sen harjoittaminen. Historia on pullollaan ei-islamistisia terroristeja. Hitler ja Stalin ovat aina ykkösenä sillä listalla, tosin sille listalle pääsee myös islamisteja kuten Hussein.

    Tässä viimeinen esimerkki ko. ihmistyypistä:
    http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015072420080092_ul.shtml

    Äänestä

KÄÄNNÖS ON TAPAHTUNUT JO SILLOIN KUN HELSINGIN KAAVOITUSPÄÄLLIKÖKSI VALITTIIN KOMMUNISTI SINNE TÄNNEMÄKI
joka siis kaavoittaa erikoiskiireellä jättimoskeijan Helsinkiin

BAHRAIN MAKSAA moskeijan muttei islamilaisten sosiaaliturvaa
OBAMA ei maksa mitään mutta haluaa ETTÄ SUOMI MAKSAA KREIKAN JA TURKIN SOSIAALITURVAN JOTTA NATOTUKIKOHDAT VOIVAT OLLA RAUHALLISISSA MAISSA

SEKÄ BAHRAIN ETTÄ OBAMA OVAT KANSAN ASIALLA MUTTEI SUOMEN KANSAN

KANSAN ASIOITA AJAA PERUSSUOMI

HESARI JA SINNE TÄNNEMÄKI KANNATTAVAA JÄTTIMOSKEIJAA
http://www.hs.fi/kaupunki/a1432704236892


KETKU-SIPILÄ JA HÖLÖ-STUBB TUOVAT KÄYTTÄJIÄ MOSKEIJAAN

LAITTOMIEN SIIRTOLAISTEN RAHOILLA ISIS-TERRORISTIT OSTAVAT TOYOTAN MAASTUREITA

Helmikuussa Libyassa ajanut Isis-autosaattue uudennäköisellä autokannalla, joka on rahoitettu Eurooppaan pyrkivien laittomien siirtolaisten rahoilla

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/07/20/13/2A8E35E100000578-3168157-image-m-6_1437396151533.jpg

ISIS is thought to control some territory on the Libyan coast and in February, a video appeared to show a fleet of Toyota Land Cruisers carrying the notorious black flag of Islamic State as they drove through the country. Men, women and children cheer and salute the pick-up trucks as they drive freely through what is believed to be the city of Benghazi

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3168157/ISIS-s-second-command-forced-Cersei-Lannister-style-walk-shame-paraded-town-hanged-Libya.html ISIS are supposedly making millions out of taxing gangs who are smuggling people out of Libya and across the Mediterranean into Europe, an investigation claimed in May. The terror group are allegedly demanding half the profit from vessels making the dangerous crossing - commanding up to £60,000 per boat - which is then used to fund their activities.

VÄLIMEREN YLI EI TULE PAKOLAISIA VAAN TULEE LAITTOMIA SIIRTOLAISIA JOTKA OVAT MAKSANEET SAADAKSEEN SOSIAALITURVAN SUOMESSA

Äänestä

Persut ovat pettäneet äänestäjänsä. Hommafoorumilaisten persujen pitäisi irrottautua tuosta puolueesta ja perustaa oma tiukasti islamvastainen voima patoamaan maan islamisoimispolitiikkaa. Soinin PS:stä ei siihen ole.

Äänestä

Onneksi en ole koskaan edes luottanut Persuihin. Tiesin että tuo sakki on kaikkein helpointa ostaa vihervasurimafian takuumieheksi ajamaan homojen ja islamin asiaa.

Äänestä

Helsingin persut ovat näemmä seonneet lopullisesti...

Äänestä

Seuraavaksi Helsingin Persut vaativat avioliittomahdollisuutta ihmisen ja eläimen välillä.

Äänestä
  • Taidat toivoa salaa ....

    Äänestä

"Seppo Kanervan mukaan moskeija lisäisi rauhaa eri uskontokuntien välillä. "

Lapsellinen väite Seppo Kanervalta. Moskeijoissa opetetaan koraanin toista tuhatta vuosia vanhoja käytäntöjä ja uskomuksia, joissa muiden ihmisoikeusloukkauksien muassa ei-muslimit luokitellaan vääräuskoisiksi, ja näin ollen toisen luokan kansalaisiksi. Eli moskeijat todellisuudessa lisäävät eripuraa eri uskontokuntien kesken - jopa koko ihmiskunnan kesken. Mitä massiivisimmat pyhätöt muslimeille rakennetaan, sen vääristyneemmäksi heidän maailmankuvansa muuttuu. Toisaalla Euroopassa moskeijoita on suljettu niissä harjoitetun ääri-islamistisen opetuksen vuoksi...

Eikä ole halpaakaan tuo rakentaminen.
"Bahrainin kuningashuone on lupautunut rahoittamaan Helsinkiin suunnitellun suurmoskeijan käynnistämisvaiheen, kertoo Kulttuuri- ja uskontofoorumi Fokuksen puheenjohtaja Ilari Rantakari."

Paljonkohan tuo käynnistämisvaiheen rahoitus kattaa kymmenien miljoonien, joidenkin arvioiden mukaan jopa sadan miljoonan euron kustannuksista? Jatkorahoitusta haetaan kissojen ja koirien kanssa. Helsingin kaupungin apulaiskaupunginjohtaja Ritva Viljanen on avokätisesti lupautunut lahjoittamaan tontin moskeijahankkeelle, seurauksista välittämättä. Kai hänellä on helsinkiläisten lupa lahjoitukselleen?

Kaiken kaikkiaan tuota suurmoskeijahanketta näytetään ajettavan sellaisella kiireellä, että siinä unohdetaan kansalaisten valtuutus, rahoitus ja terve järki.

Äänestä

Islam = FASISMI!

Äänestä
  • Ai? Oliko Mussolini islamisti? Tuskin oli.

    Äänestä

Pietari Jääskeläinen (PS) hehkutti 2011 vaalien jälkeen että "nyt Suomessa kaikki muuttuu" mutta kuinkas kävi? Uusi tukipaketti Kreikalle, lisää irtisanomisia, lisää muslimipakolaisia ja nyt sitten vielä jättimoskeija Helsinkiin.

Äänestä

Sveitsissä äänestettiin kansanäänestyksellä kielto moskeijoiden rakentamiselle. Suomessa sen sijaan persut toivottavat suurmoskeijat tervetulleiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taas-takin-kääntö kirjoitti:

"Helsingin perussuomalaisten ryhmänjohtajalta tukea suurmoskeijalle – "sen kun vaan"

Seppo Kanervan mukaan moskeija lisäisi rauhaa eri uskontokuntien välillä. "

http://yle.fi/uutiset/helsingin_perussuomalaisten_ryhmanjohtajalta_tukea_suurmoskeijalle__sen_kun_vaan/8167176

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu