Kannattaisi olla kiitollinen, eikä vain välittää.
100 työssä kävijää elättää 137 sossupummia.
6
<50
Vastaukset
- MENKÄÄTÖIHINMENKÄÄ
Minä ostin sossurahoilla Harley Davidsonin 1600kuutioisen.
MENKÄÄ TÖIHIN ETTÄ SAAN BENSARAHAA KANSSA!!!!!!11111 - unohdit_taas
sata työntekijää elättää noin kymmenen isotuloista herraa, joiden tuloilla palkkaisi 200-500 työntekijää tai voisi korottaa työntekijöiden palkkoja moninkertaisiksi. lisäksi sata työntekijää elättää hirveän määrän omistavaan luokkaan kuuluvia loisia.
kaiken huipulla on tietenkin yksityinen pankkiiri.- mieti-nyt
"tai voisi korottaa työntekijöiden palkkoja moninkertaisiksi" Minkähän takia Suomesta jo nyt karkaa kaikki kunnolliset työpaikat halvempiin maihin?
- köyhätyöläinen
Minä käyn töissä mielenterveyden vuoksi. Ja osittain sen vuoksi, että elämisessä säilyy rytmi. Palkka ei ole hääppönen, juuri ja juuri sillä elää. Mutta se ryhdittää arjen ja viikonloppuna voin vähän relata, ottaa muutaman saunakaljan, mennä pyöräilemään tai kirjastoon, ja nyt syksymmällä marjaan ja sieneen. Aamuherätys on kuuden pintaan, ja iltaisin puoli 11 petiin. Näillä mennään.
- MB-76
En valita, enkä välitä. Typerää on muuten syyllistää työttömyydestä alimman portaan ihmisiä ja köyhiä. Näistä monet ovat myös entisiä duunareita itse mukaan lukien. Jos syyllistää pitää jotain, niin syylliset löytyvät johtopaikoilta ja eduskunnasta. Nämä ihmiset ovat luoneet nämä vallitsevat olosuhteet. Itse etsin myös nyt syksyksi työn tai 9€ homman, että saan sosiaalisia kontakteja ja vähän rahaakin. Mielenterveys pysyy paremmassa kunnossa kun on jotain tekemistä.
- Sossupummi-
No kiitos vaan kun elätätte. Koitan parhaani mukaan olla etsimättä töitä jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1772321Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe401817Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141632Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661334Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391321Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191121Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641068- 621027
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110757Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45703