Keksivät juttuja asettaakseen suomen näyttämään vihamielisemmältä venäjää kohtaan kuin se oikeasti on.
Uusi esimerkki tästä on muotoilu suomen nopean toiminnan joukoista kirjoittanut Defense news.
Katsokaapa tarkkaan mitä missäkin kirjoitellaan. Muotoseikat ihmetyttää. On joitain sadistisia tahoja, jotka näkisivät mielluummin enemmän sotaa maailmassa.
Myös Venäjän lehdistön jutut ovat mielipuoliselta vaikuttavia välillä.
Siellä suomea noteerataan omassa maassaan suoriettavista harjoituksista vihamielisyys-syytöksin ihan kuin armeija ei saisi harjoitella.
On nähty, että eräät ovat arvaamattomia naapureita. Pientä suomea on turha kenenkään pelätä. Venäjällä suomen näkeminen vihamielisenä on sama kuin norsu pelkäisi hiirtä.
Jotkut amerikkalaislehdet valehtelevat
dkhdhdjdjd
1
<50
Vastaukset
- OmanPesänLikaajat
Ryssävihaaja-Sanoma Oy, kokoomusvetoinen YLE, Kokoomus, Rkp ja nyt perussuomalaiset niitä Venäjä-viha-juttuja syöttävät kansainväliselle lehdistölle mm. presidentti Niinistö, valtiovarainministeri Stubb, ulkominsteri Soini, puolustusministeri Niinistö, kansanedustaja Kanerva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1823660Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1481099- 501010
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914