Vanhoillislestadiolaisuus on SAATANASTA!

Vanhoillislestadiolaisuuden juuret ovat HELVETISSÄ ja vl-herätysliike opettaa JUMALANPILKKAA sisältäviä oppeja, jotka ovat saatanan antamia vl-herätysliikkeelle.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sanotaan, että jokanen tulee autuaaksi omassa uskossaan.
Sinä haukut vanhalestadiolaiset alempaan helvettiin ja toisaalta edellisessä jutussa Mitä Vittua-lehti tekee samaa islamin uskolle.
Miksi ihmeessä te uskonkiihkoilijat ette voi antaa muiden olla rauhassa.

Äänestä

Sinä siis tiedät saatanan olevan olemassa. Minä epäilen.

Äänestä

Juttelin juuri Jumalan kanssa ja hän sanoi ettei sinun juttusi pidä paikkaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TiesitköTämän kirjoitti:

Vanhoillislestadiolaisuuden juuret ovat HELVETISSÄ ja vl-herätysliike opettaa JUMALANPILKKAA sisältäviä oppeja, jotka ovat saatanan antamia vl-herätysliikkeelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu