Prkle, kun meinaa adrenaalitehot laskea. Eikö löydy yhteistä riideltävää illan ratoksi, päivän piristyksesi, josta näkisi yöllä ratkaisukeskeisiä unia? Päivän 22.7.15 aiheista kuumimmat ja poliisille menevät jutut ovat jo käsitellyt suomi24;llä, nyt pitää kehittää uusia. Me kyllä osataan olettaa ja todistaakin tarvittaessa.
Poliitikkoneuvos ampui itseään jalkaan. Ihan oikein sille, katsokaa vaan, miten hänestä tulee elokuun valtuustossa terveydellisestä syistä pulpettipoika.
Mistä riideltäisiin seuraavaksi?
3
<50
Vastaukset
- työontyötä
Kaikki "palikat" pois! Se tulee aina olemaan riidanaihe. Niinkauan kuin on ymmärtämättömyyttä kyseessä olevan henkilön puolelta mikään ei muutu.
- phj.naivistit
Niin keneltä palikat pois? Muistelen aikoinaan yhden poliitikon sanoneen v.2008 " tehtiin kuntayhtymälle ja kuntalaisille raamit, uudet päättäjät voivat maalata taulun".
No nyt sitä "raamin sisustaa " on maalattu, pyyhitty, sutattu, viskottu maalia ämpäreistä, ammuttu kärpästykillä ja värikuularuiskuilla, taulu on taas tippumaisillaan telineestä.
Onhan meillä tälläkin kaudella maalarit ja onhan meillä mallia antaa monille, nimittäin siitä sun tästä väärästä;, että näin ei ainakaan kannata maalata yhteistä taulua.- rannankylästä
tulipa maalattua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696