Päiväkodeissa nöyristellään muslimeja

ihquuu

Tuolta vauva-foorumilta löytyi tällainen kommentti:

"tavallinen luokanope uskalla tehdä mitään ettei vain rasismikorttia vedetä esille. En tiedä miten kouluissa, mutta Espoossa päiväkodissa työskentelevä sukulainen on kertonut ettei mamulapsille saa sanoa mitään poikkipuolista, sillä päiväkodin johtaja on antanut toimintaohjeen ettei muslimeille saa sanoa vastaan missään asiassa. Siis ohjeistukset sun muut, ollaan varpaillaan koko ajan etteivät vanhemmat älähdä. Se on tusjallista varmasti työntekijöille, sillä tuollaisella toiminnalla kaikki paska lisääntyy."

Ei helvetissä voi olla oikeasti noin, että oikein ohjeistuksena annetaan, ettei tietyille pikkupennuille saa sanoa vastaan. Kuinkahan moni paikka lopulta ohjeistaa tuolla tavalla työntekijöitään? Ja jotkut eivät näe mitään hälyttävää islamin rantautumisessa. Pikkupennusta lähtien totutaan saamaan kaikki läpi valtaväestön suhteen. Sitten kun teininä hiffataan, että jotkut valtaväestön edustajat eivät suostukaan antamaan periksi helpolla, niin sitten on herrakansaa loukattu pahemman kerran ja tulee se täysin oikeutettu vihanilmaisu. Täytyy kyllä myöntää, että tuo rasismi-kortti on kätevä juttu, se kun toimii joka kerta, mikäli se kohdistetaan vaaleampaan.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eki36

      Proper Equality Activates Controlled Emotions.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe