Työksenikin ajattelijana olen seurannut ajattelemattomien vastustavaa vouhotusta Suomen EU jäsenyydestä. Eu.sta ja Eurovaluutasta ero tietäisi Suomen lopullista sortumista.
Suomen tulee liittyä Natoon heti.
Rakastan isänmaatani Suomea
14
<50
Vastaukset
- Suomen.ystävä
Ne poliitikot jotka tahtovat Suomea irti EU.sta ovat isänmaan pahimpia vihollisia.
- Puolustan.oikeaa
Huomautus asian vierestä, mutta kohtikäyvästi.
Joukkohysteria oli vaikuttamassa mielenosoituksessa "monikulttuurisuuden" puolesta! Tapahtuman henki oli lietsoa vihaa...
Ihmisten suuttumuksesta huolimatta sanon asian oikean laidan.
Muslimiuskonnon vastustamisessa on kysymys maanpuolustuksesta, ei pääasiassa kulttuurikysymyksistä. Emme vastusta uusia kulttuurimuotoja, vaan puolustamme omia arvojamme. Muslimit ovat tuhoamassa Suomen kristillistä kulttuuria, kuten muitakin kulttuureja. Heidän itsekäs tarkoituksensa on tuhota kaikki "vääräuskoisten" kulttuurit ihmisineen.- harhainenkaveriolet
"Muslimit ovat tuhoamassa Suomen kristillistä kulttuuria, kuten muitakin kulttuureja. Heidän itsekäs tarkoituksensa on tuhota kaikki "vääräuskoisten" kulttuurit ihmisineen."
Tunnen moniakin muslimeja eikä tuo ole ollenkaan heidän tavoitteenaan. Elät harhoissa.
- Kaulansa.säilyttävä
Minäkin olen katsonut uutisista kuvia muslimien tuhovimmasta kun hakkaavat rikki maailman kulttuurikohteita.
Katkovat kauloja vielä Suomessakin. - Loimaa
Turun Sanomissa oli kirjoitus siitä:
http://www.ts.fi/mielipiteet/lukijoilta/800712/Mielenilmaukseni monikulttuurisuudesta - Totta.kokonaan
Hyvä kirjoitus.
- Sinne.tänne.katson
Ihmetellä täytyy kaikkiin suuntiin.
- Syy.on.löytynyt
Nykyisten kansainvaellusten syy on muslimiuskonto. Kuka tahansa rehellinen ihminen voi lukemalla ja ajattelemalla tulla samaan johtopäätökseen.
Sivistyneen maailman tulisi ottaa käyttöönsä voimakkaat aseet taistelussa muslimiuskontoa vastaan. - Mutta tiedän, ettei tämä ajatus vielä mene läpi. Totuutta ei tahdota ymmärtää ennen mellakoiden alkamista. Ns. suvaitsevaisuus on sekoittanut ihmisten mielet. Ja tätä länsimaisten ihmisten sokeutta muslimit nyt käyttävät hyväkseen ujuttaen väkivaltauskontonsa lonkerot kaikkiin maihin. Tässä vaiheessa olisi vielä mahdollista saada levitettyä puhdasta mielipidettä, että vääryyttä ei saa hyväksyä. Lainsäätäjien tulee asettua tukemaan rauhaa ja oikeudenmukaisuutta, joka tarkoittaa muslimiuskonnon ehdotonta kieltämistä.
Siis muslimiuskonto on syynä Suomeenkin tulevaan mellakointiin.
Hyväksymmekö tulevan katastrofin vai alammeko toimia? Tarvitaan radikaaleja linjanmuutoksia hyvän puolustamiseen, mm. lainsäädäntöön.
Muslimiuskontoa ei saa hyväksyä missään muodossa.
Emme - EUsta.eroon
Venäjä on ystävä!
- Mamustoppia
Siperia on ystävä sinunkaltaisillesi.
- Ystävä.sä.lapsien
Facebookissa leviävä kirjoitus:
Perunaa ja kastiketta
Hei,
Oulun protestin kirvoittamana:
Pari päivää sitten Oulussa maahanmuuttajat ilmoittivat jättävänsä pari ateriaa väliin protestiksi sen määrästä ja laadusta.
Silloin tarjolla oli naudanlihakastiketta kasviksilla, salaattia ja riisiä. Seuraavaksi herroille tarjottiin jauheliha-kasviskastike, riisi, kaali-ananassalaatti ja puolukkahillo.
Mielestäni ei siis kovinkaan paha ”hätääkärsiville pakolaisille”? Omat vanhuksemme eivät voi edes uneksia samanlaisesta ruoasta, eipä silti moni muukaan suomalainen.
Välittömästi protestin jälkeen annoskokoja muutettiin HUOMATTAVASTI TAVANOMAISTA AIKUISKOKOA SUUREMMIKSI, kasvisten osuutta lisättiin ja jopa riisilaji muutettiin herrojen suuhun sopivammaksi! Miehet eivät tee työtä, makailevat päivät pitkät kännyjään räpläten ja silti annoskokoja pitää suurentaa!!! MIKSI?
Koko maahanmuuttotouhu on mennyt hulluuden puolelle. Koko Suomi on valjastettu näiden Irakilaisten ja somalien hoivaamiseen, miesten, jotka itsekin kertovat tulleensa Suomeen, koska heille on luvattu yhdeksän hyvää ja kymmenen kaunista. Tänne tulleet eivät ole pakolaisia, eivät turvapaikanhakijoita, eivät edes siirtolaisia.
He ovat laittomasti maahan tulleita, rikollisia.
Rikollisia kuuluisi kohdella rikollisina , ei vip-vieraina. Heille annetaan sellainen viesti, ettei Suomen laeilla ja rajoilla ole mitään merkitystä -ja niinhän todellisuudessa heidän kohdallaan onkin. MIKSI?
Kun Torniosta alkoi vyöryä maahamme toisen valtion kansalaisia pidäkkeettömästi, meille kerrottiin, että he ovat täällä vain tutkinnan ajan ja sitten suurin osa poistetaan maasta. Nyt kuitenkin puhutaan asuntomarkkinoiden romahtamisesta, koska näille maahantunkeutujille annetaan etuoikeus vuokra-asuntoihin ja omat kansalaiset saavat jäädä veneen alle. Laittomat ovat siis kuitenkin jäämässä maahamme? MIKSI?
Liitän tähän pienen otteen fil. tri J. Sakari hankamäen kirjoituksesta:
”Onko Suomessa sota, jos maamme valtaus tapahtuu aseettomasti mutta suunnitelmallisesti ja sankoin joukoin? Tätä olen joutunut pohtimaan kehitysmaalaisten virratessa usean sadan tulijan päivävauhdilla Tornion rajanylityspaikan kautta Suomeen. Näinä hybridi-, kyber- ja informaatiosodankäynnin aikoina kysymys on lähinnä teoreettinen, ja siihen voidaan vastata: totta kai kyse on sodasta, tavallista ovelammasta vain, vaikka hyväuskoisista hölmöistä koostuvien eurooppalaisten huijaamiseen ei paljon tarvita.
Ilmeisinä rintamakarkureina saapuvien 20–40-vuotiaiden jantterien alkuperä on suurimmaksi osaksi epämääräinen, mutta pakolaisiksi ja turvapaikanhakijoiksi heitä ei voi sanoa enää edes Sanoman lehtien valhemedia, joka muutoin tekee kaikkensa lietsoakseen vihaa tulijatulvaa arvostelevia suomalaisia kohtaan. Ehkä turvapaikkaturistien muotivaatteet, kalliit matkapuhelimet, matkalaukuista löytyneet seteliniput ja eau de toilette -tuoksut ovat saaneet valtamedian kukkahattutädeiltä kosteiksi jotain muutakin kuin silmät. Painotettakoon, että tätä kirjoitusta on kenenkään turha yrittää kääntää rasismiksi, fasismiksi, natsismiksi tai miksikään muuksi kuin tämä on: täysin asiallinen vetoomus ja kannanotto sen järjettömyyden lopettamiseksi, joka edelleen on käynnissä Suomeen virtaavan maahanmuuttovyöryn muodossa.
Auttaminen on kaunis asia, mutta mikään moraali ei vaadi tukemaan vieraita kansakuntia omaksi velaksi. Se on Pölhö-Kustaan politiikkaa, josta on tehtävä loppu. Ongelmaa ei voida ratkaista vastaanottamalla, sillä tulijat eivät vastaanottamalla lopu, mutta Suomen valtion ja kuntien rahat ylläpitoon ja kotouttamiseen loppuvat – ovat loppuneet jo, ja narun pää on vetäjien kädessä.”
Onko koko Suomi jo valjastettu pelkästään maahanmuuttajien vastaanottokeskukseksi?
Eurooppa huutaa apua jo muslimien kurimuksessa, mutta meillä hymistellään sekä uskonnon aiheuttamaa varaa, että muukalaisten mieletöntä etusijalle pistämistä oman kansan kustannuksella.
Todelliset avun tarvitsijat jäävät avun ulottumattomiin, kuten maailman eniten vainotut, muslimien kynsissä kuolevat kristityt. Heille ei apua ja humaanisuutta löydy tässä nuorten miesten hyyssäämisen hurmiossa.
Teidät on valittu eduskuntaan hoitamaan Suomen ja suomalaisten asioita, edistämään tämän maan parasta ja varjelemaan sitä ulkoiselta uhalta. Nyt tilanne on kääntynyt päälaelleen: Tärkeimpiä ovat vieraat, ei ne hätää kärsivämmät, vaan ne, jotka ovat röyhkeimpiä . Kaikki tämä tapahtuu Suomen ja suomalisten kustannuksella. Keskitytte edistämään maamme islamilaistumista ja vieraiden päätäntävallan lisäämistä.. Se on vastenmielistä, isänmaan ja kansan pettämistä.
Toivoisin, monen muun huolestuneen ja kauhistuneen suomalaisen tavoin, että jälleen muistaisitte olevanne suomalaisia, ette mitään yleisglobaaleja kyläpäälliköitä, joille isänmaallisuus ja kansallisvaltio ei enää merkitse mitään.
Suomea ei ajattele, rakenna ja rakasta kukaan muu, kuin suomalainen.
Riitta Kvist - 4021
Suomi ei voi olla jo kokonsakin puolesta monikansallisuuksien kehto ja taloudelliseet syyt ovat toinen rajoittava tekijä eu määrää tänä päivänä toistaiseksi maamme asioista tältäkin osin mutta aito suomalainen isänmaallisuus on voima joka pelastaa meidät täydelliseltä tuholta ! . Tämän jälkeen on sveitsin malli sellaisenaan otettava käyttöön isänmaassamme ilman ulkopuolisia vaikutteita ! .
- Muutan.sinne.vaaleiksi
Riitta Kvist selventää tilannetta ansiokkaasti. Onko hän poliitikko? Äänestäisin häntä ensi vaaleissa.
- Virolainen.Eesti
Olette joko Venäjän tai Naton valtapiirissä. Kolmatta vaihtoehtoa ei tule olemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696