HUUME SUKUA

Sukulaislikka vihitään nuoren lakia opiskelleen kollin kaa . Tämä kolli on valmistunu lakimieheksi ja työpaikan saanu suhteilla keväällä. KEHTAA VIELÄ MAINOSTAA, ETTÄ HÄN AUTTAA Lakiasiois, jos suku tarvitsee. Tähän asti morsiamen kertoman mukaan kaikki neuvot perseestä. Painostaa morsianta.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onko tämä mies karjalaista evakkosukua?

Äänestä

Myllis-pyllis taas sekoilee

Äänestä

Miksei keskustelu ole siirtynyt vielä Jarmo Hoikkalaan?

Mikä mahtaa olla Hoikkalan rooli tässä keississä?

Äänestä
  • Vajakit selittävät sen kohta jatkoertomuksessaan.

    Äänestä

  • Tämä oli paras. Niinhän se on, ihmiset juoruavat ja mollaavat aina ihmisiä, jotka kokevat itseään parempina. "Mikä mahtaa olla Hoikkalan rooli tässä keississä." Sain naurut, kun tulin vilakisemaan tätä palstaa, missä tosin en ole vuosiin käynyt. aika ei ole tuonut uusia aiheita.

    Äänestä

Onko vihervasurit valtaamassa ikaalisenki..

Äänestä

Ja tässähän on kytköksiä taas vanhaan kaalimaan hinuriin,kohta lukko väärällä puolen ovee

Äänestä

Kohta tulee joku saatanan hoikkala tai joku muu persereijän kaivaja kun ikaalisis niitä riittää.

Äänestä
  • Prouva Kakkala pitää huolen tuollaisesta uutisoinnista
    mielikuvituksensa voimalla.

    Äänestä

  • Miten perustelet väitteesi että Hoikkala olisi joku persereijän kaivaja?

    Äänestä

  • Naama punottaen vajakki kirjoittelee noita fantasioitaan
    teurastamon alakerrassa.

    Äänestä

  • voi.vajakkia kirjoitti:

    Naama punottaen vajakki kirjoittelee noita fantasioitaan
    teurastamon alakerrassa.

    Ihan asiallinen vajakki kuitenkin.Hatun noston arvoinen kirjoitus.

    Äänestä

  • Onko toisten elämän arvioiminen julkisuudessa hatun noston
    paikka muille kuin vajakeille?

    Äänestä

  • elä.omaasi kirjoitti:

    Onko toisten elämän arvioiminen julkisuudessa hatun noston
    paikka muille kuin vajakeille?

    Kyllä se on hatun noston paikka kaikille kansalaisille.

    Hoikkala on niin mielenkiintoinen persoona.

    Äänestä

  • Braat-Sucer on Aino Kakkalan nimmari ja taas hänellä helpotti
    kun sai Hoikkalan nimen laitettua palstalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sukulaislikka kirjoitti:

Sukulaislikka vihitään nuoren lakia opiskelleen kollin kaa . Tämä kolli on valmistunu lakimieheksi ja työpaikan saanu suhteilla keväällä. KEHTAA VIELÄ MAINOSTAA, ETTÄ HÄN AUTTAA Lakiasiois, jos suku tarvitsee. Tähän asti morsiamen kertoman mukaan kaikki neuvot perseestä. Painostaa morsianta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu