Keisarilla ei ole vatteita

lktge

Monikulttuurisuus on oikeasti köyhyyttä, kurjuutta ja sekasortoa.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • povari

      Sadan vuoden kuluttua kantasuomalaisia on nykyisellä syntyvyydellä noin neljä miljoonaa.

      Todennäköisesti Suomenkin väkiluku kasvaa samaa vauhtia kuin maailmassa keskimäärin. Sadan vuoden kuluttua täällä asuu 12 miljoonaa ihmistä. Kasvu toteutuu mahantunkeutumisen ja tunkeutujien kiihkeän sikiämisen seurauksena.

      Kun tänään syntyvä kantasuomalainen on jälleen vaippaiässä, niin kaksi kolmesta Suomen asukkaasta on monikulttuuriväkeä. Voi sitä rikkautta.

      • Suomen_tulevaisuus

        Kirjoituksesi on kyllä muuten ihan hyvä ja periaatteessa oikeaan osuva, mutta siinä on se käytännön virhe, että kun Suomi ei pysty elättämään 12 miljoonaa ihmistä (miksi: no siksi, kun se ei pysty elättämään kunnolla viittä ja puolta miljoonaakaan ja sadan vuoden kuluttua 100000:n ihmisen vahvuinen eliitti hamuaa jo 90 % maan varallisuudesta), niin sadan vuoden kuluttua muuttoliike on jo monta vuotta ollut maasta poispäin.
        Sadan vuoden kuluttua kaikki kynnelle kykenevät muuttavat pois Suomesta ja tänne jää vain eläkeläisiä ja työttömiä, jotka elävät muualta tulevilla lahjoituksilla kuten Kreikka tänä päivänä. Suomi on täynnä köyhyyttä, kurjuutta ja sekasortoa. Niin ja homoja, joiden oikeudet säädeltiin huippuunsa nk. homotasa-arvon vuosina ennen kuin muuttoliike maasta poispäin alkoi. Homotasa-arvo edellyttää sitä, että kaikkien julkiseen virkaan pyrkivien on suoritettava hyväksytysti homouden suosimistutkinto, jolla varmistetaan, että homot ovat aina etusijalla, kun julkisia virkoja täytetään. Tasa-arvon vuoksi. Homotasa-arvo on hieman erilaista luonteeltaan kuin muu tasa-arvo, mutta tähän suomalaiset ovat tottuneet jo lähes sata vuotta kestäneen homojen suosimisaikakauden kuluessa.


    • gf57

      Jokainen kunnollisen kotikasvatuksen saanuthan tietää, että "Lika barn leka bäst".

      Monikulttuurisuus on kaikkien ongelmien äiti. Aina ja kaikkialla. Tarvitsee vain avata töllö uutisille, niin tämän voi todeta - huomennakin.

      • Onneksi 1000-luvun suomalaisilla ei ollut töllöä.

        Ulkomaalaisten tuoma uskonto oli alkanut hävittää omaa uskontoa ja vierasta vertaa purjehti maahan paikalliset syrjäyttäen ja verta vuodattaen.

        Juuremme unohdimme jo vuosisatoja sitten.


    • tätäseon

      Monikulttuurisuus on islamilaista väkivaltaa. Naisten sortoa, kidutust, . järjettömiä lakeja.
      Dhimmin noutoa Kelasta.
      Turvattomuutta, hulluutta kaduilla, raiskaamisia.

      SDP:n johtajat itse ja lapsensa asuvat vartijoiden ympäröiminä.

      • hg643

        Nykymuodin mukainen kulttuurien sekoittaminen johtaa katastrofiin. Sen näkee sokea reettakin.
        Kovapäisemmät voivat käydä Ruotsissa tutustumassa monikulttuurilähiöiden arkeen.


    • EliitinDarwinprojekti

      Säätiökähmijä-intomokuttaja-RKP:n on helppo samaistua poliittisen rakkautensa kohteisiin, heidänkin kouluissaan kun esiintyy vahvasti vastaavaa apartheid-henkeä :

      https://twitter.com/BreitbartLondon/status/624943273736564737
      http://bit.ly/1Ioz1FA

      • suapikosanoa

        Monikultturisuus on tosiaa usein köyhyyttä ja sotaa, ja jos ei syitä siihen saada loppumaan, ei riitä euroopalla ei muillakaan resussit elättää kasvavaa pakolaisten määrää.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2240
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      39
      1792
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1563
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1295
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1287
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1106
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1041
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      61
      1006
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      722
    Aihe