N-kurkiainen sai roskiskinkkua. N-kurkiaisella on kananmunia. Niistä saa miksaamalla runsaan setin proteiinia. Kyllä nyt elämä hymyilee. Voita tosin on aika vähän. Lisäksi limonadivarastot ovat olemattomat.
Roskiskinkku
NäIkäkurkiainen
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mikäs tuo roskiskinkku on, n-kurkiainen kerrotko? Dyykkasitko kinkun kaupan roskiksesta?
Älkää nyt kesällä ottako roskiksesta lihaa tai mitään liha/kalavalmisteita! Nehän pilaantuu hetkessä näin kesällä ja vähänkin pilaantunut liha on myrkyllistä.
Itse otan ilmaisia banaaneja lähiSiwan rosiksesta. En uskalla syödä mitään muuta sieltä, vaikka on hyvännäköistä tavaraa. Vaatii vähän kanttia ottaa niitä tuotteita sieltä. Jotkuthan ei uskalla syödä leipäjononkaan tuotteita, eikä yli päivämäärien vanhaa. Tänään oli pitsan palojakin neliskanttisia siellä. Banaanit otan, kun kuorien takia tuskin pääsee pilaantumaan. Juoksulenkillä poimin myös mustikoita metsän reunustalta, näyttää tulevan hyvä mustikkavuosi. Nyt laitoin blenderiin mustikat, banaanin ja lidlin halpismaitoa. Punaista maitoa ei nyt olla, kun rahat vähän finaalissa ja joutui tyytymään siniseen mölöön. Harrastus vienyt nyt säännöllisesti kaikki rahat pitkään. Pari viikkoakin olen elänyt ilman rahaa, mutta nälkää en silti ole nähnyt. Onneksi ei tarvitse huolehtia kuin itsestään.
Tosi nolo juttu! Menisit töihin!
Mikä sinua noin nolottaa? Mene töihin jos aina siitä puhut! Vai oletko enemmän puhemiehiä vaan? Oletko vain S-24 trolli, joka häiritsee ihmisten keskusteluja?