Soini pysyy perunakuopassa

SiittäOnKysymys

Ulkoministeri on edelleen kieltäytynyt kommentoimasta Immosen sepustuksia. Soini pysyy murtumattomalla persulinjallaan, mikä tarkoittaa niljakasta kaksilla rattailla ajamista. Hörhöäänet kelpaavat Soinille siinä missä muutkin eikä hän kanna minkäänlaista vastuuta Suomen maineesta.

Parin päivän mökötyksen jälkeen Soini kömpii krapulaisen äreänä uhriutumaan ja kertoo kyseessä olevan yksittäistapaus. Samalla Soini ihmettelee persujen nostamista tikunnokkaan.

Tästä muutaman päivän päästä Soini kirjoittaa plokiinsa sydäntä särkevän vetoomuksen sananvapauden puolesta eikä suostu näkemään mitään outoa persuhörhöjen lausunnoissa. Ajanpeluu on tähän asti toiminut Soinin eduksi ja niin tulee käymään jatkossakin, mikäli media ammattitaidottomuus saa jatkua.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SiisMistäJohtuukaan

      Miten mahtaa nyt asiat olla, mutta onhan Soini aikaisemminkin kommentoinut ajankohtaisia asioita siinä 1990-luvulla ostetussa kauhtuneen sinisessä jokapoika-paidassaan siellä Iivisniemen betonielementtilähiön ostarin kulmalla!
      Onko Soini nyt Jorvissa tiputuksessa, kun ei ole päässyt asioita hoitamaan? Vai onko paita nyt jostakin syystä pyykkikorissa?

    • Miksi_pitäisi---

      .

      Miksi edes pitäisi

      Eikö Suomessa jokaisella olekaan oikeus mielipiteeseen

      • Sanan.vapaus

        Käytänpä minäkin sananvapauttani persutyyliin. Sinä ja muut persut olette suuria paskoja, satiaisia Suomi-neidon haaroissa. Et saa minulle suuttua sillä minä vain käytin sananvapauttani.


      • Mielipidewainot_hirvitt
        Sanan.vapaus kirjoitti:

        Käytänpä minäkin sananvapauttani persutyyliin. Sinä ja muut persut olette suuria paskoja, satiaisia Suomi-neidon haaroissa. Et saa minulle suuttua sillä minä vain käytin sananvapauttani.

        .

        Oikein kyllä hirvittää nämä ärkko-organisoidut mielipidewainot

        Tulee mieleen Hitlerin Saksa jossa myös sai olla vain jotakin määrättyä mieltä


    • urpotvauhdis

      Ei Soini missään perunakuopassa ole vaan istuu ministeriauton takapenkillä tuppisuuna kuin tatti,peläten joka kurvissa ja suorallakin putoavansa kyydistä. Soinihan petasi jo hyvin alustaa Immosen lausunnoille kun torppasi venäjän etyk valtuuskunnan matkan. Kun jaksamme odottaa vuoden loppuun niin nämä rotuhygieenikot saavat oikean suunnan ,johon yhtyy eliittimedia ja koko valtiovalta. Se suunta on itä.

      • Jksskk

        Soini on silti hiljaa kuin Timo yössä.


    • jörgens

      Ulkoministeri ymmärtääkseni saa palkkaa työstään. Miksi soini ei hoida hommiaan? Yleensa jos työ ei maistu, niin saa kengänkuvan takapuoleensa.

      • kainuunpersu

        Oikeat on kommentit ja jokaisella on vapaus sanoa oman mielipiteensä, sillä kansalaiset ovat samaa mieltä maahan muuttoasioiden hoidosta.
        Porukkaa on tullut maahan, mutta ei ole kerrottu saatana mitä yhden elättäminen maksaa tai mitä kaikkia etuja he saavat.


    • Ulostusministeri

      Hahaa......hyvä heitto.......Soini piilossa perunalaarissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2217
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      38
      1786
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1547
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1289
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1277
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1102
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      1033
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      61
      994
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      708
    Aihe