Miksi politiikot eivät näe ?

avatkaasilmät

Että maailmassa monikulttuuri toimii parhaiten omilla sijoillaan. Jos tahtoo oikeasti monikulttuurin säilyvän, niin silloin tämä luonnoton sosiaalimamutuspolitiikka tulee lopettaa.

Sellaiset kulttuurit mahtuvat keskenään elämään, jossa yhdistävä tekijä on ahkeruus ja työnteko. Sellaiset, jossa uskonto ei määräile yksilöitä, jossa koulutus on tärkeässä asemassa myös.

Politiikka, jolla tuupataan vieri viereen liian erillaiset tapakulttuurit kuin koekaniineiksi, että kuinka kauan pinna kestää ei ole tervepäistä. Kyllähän tuossa polittisessa ideologiassa on jotain pahasti pielessä ja täytyyhän tuota politiikkaa ajavien politiikkojen itse hyötyä siitä.

Salaliittoja maailmassa on ja on melko varmaa, että tähän euroopan pakolaisuuteen liittyy jotain pimeää, pakolaisuutta ylläpidetään ja EU-politiikot ovat osa sitä projektia. Kyse on pimeästä pelistä, joka aloitetaan ja jota ylläpidetään eurooppalaisen veronmaksajan kustannuksilla. Jos EU haluaa lopun Välimeren pakolaisuudelle, niin se loppuu hyvinkin nopeasti.

On luonnotonta ja haitallista, että kehitynyt eurooppa ottaa vastaan jotain naisten alistamisaikoja elävää kulttuuria taikka jotain väkeä afrikan alkukantaisten heimojen seuduilta tänne kalliilla rahalla nuoria miehiä sopeutusta koittamaan.

Ja kun niitä töitäkään ei ole, niin kelvollisillakin yksilöillä mahdollisuudet pärjätä ovat kehnot. Työttömiksi tulevat ja masentuvat ellei hirvittävän hintaiset hyysäysprojektit piristä mieltä. Ja kun ne eivät auta, tapahtuu ikäviä asioita lisää vain ja uhrina on usein kantaväestön nainen.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuusesiiin

      Puhut asiaa. Afrikka ei kuulu eurooppaan juurikaan mitenkään ainakaan muslimit.

      • Faktat_kehiin

        Aloittaja on todennäköisesti harhainen. Kyllä päättäjämme tietävät tasan tarkkaan mihin monikult... siis käytännössä agressiivinen islamisaatio johtaa. Mutta päättäjämme ovat rikollismafiaan kuuluvia. Siksi he tarvitsevat rikollisjengejä ulkomailta, jotta silloin kun he itse ryöstelevät tai murhailevat ihmisiä, voivat sanoa että nuo muslimit sen tekivät.

        Islam on "paras" keino yllämainittuun, sillä kuka tahansa voi esiintyä muslimeina laittamalla partaa ja kaapua päälle, tehdä mitä tahansa, ja näin saada syyllisyys muslimien niskaan. Itse näin jääden vailla rangaistusta.

        Myös kokonaiset armeijat voidaan pukea partaan ja kaapuihin, ja laittaa vaikkapa murhaamaan miljoona "isänmaallista persua", kuten Neuvostoliitossa osittain tehtiin n. sata vuotta sitten.

        Tämä on yksi TÄRKEIMPIÄ syitä miksi muslimeja ei saa päästää maahamme. Islamisaatio on rikollis-syndikaatin toiveuni. Koko EU on finanssimafian tekele.


    • lkkjhjhgjfgh

      Poliitikot jotka kannattavat monikulttuurisuuta mamuttaisivat itsensä sinne Afrikkaan!

    • dfhgjghjhj

      Sen rikastavan monikulttuurisuuden saisi työntää Stubbin perseeseen

    • ei_mulkikultille

      Monikulttuurisuutta kannattavat poliitikot pitäisi kaikki erottaa, multikultin kannattaminen osoittaa täydellista asiantuntemuksen ja harkintakyvyn puutetta sekä reaalimaailmasta irtaantumista

      Vain vakavasti mielisairaat henkilöt voivat tukea sairasta monikulttuurisuusideologiaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2260
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      39
      1801
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1581
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1303
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1296
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1111
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1052
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      61
      1012
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      733
    Aihe