Saksalaiset politikot varmistivat,että saksalaiset pankit saavat miljardinsa pois
Kreikkalaisilta,miksi meidän politikot eivät tee näin,miljardeja lykättiin kreikkalaisten
pohjattomaan kaivoon,ilman kattavia takuita.
Kun tulee tilanne,että Eurooppalaiset joutuvat päättämään,kumpi maa uhrataan,Suomi vai Kreikka.
Kreikka on eurooppalaisille tärkeämpi kuin Suomi.
Suomi uhrataan,Eurooppalaisille konkurssi markkinoille.
Kreikkalaisilta,miksi meidän politikot eivät tee näin,miljardeja lykättiin kreikkalaisten
pohjattomaan kaivoon,ilman kattavia takuita.
Kun tulee tilanne,että Eurooppalaiset joutuvat päättämään,kumpi maa uhrataan,Suomi vai Kreikka.
Kreikka on eurooppalaisille tärkeämpi kuin Suomi.
Suomi uhrataan,Eurooppalaisille konkurssi markkinoille.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Saksalaiset osaavat huolehtia omista eduistaan eli he saavat tai ottavat sen mikä heille kuuluukin.
Miksi suomalainen ei voi oppia tätä samaa? Ehkä syy löytyy suomalaisten heikkoudesta? Suomalainen luottaa annettuihin "takuisiin"?
Voiko varattoman ja maksukyvyttömän takuisiin luottaa? Ehkä, mutta siinä on iso riski.
Pitää muistaa sekin, että on olemassa myös maksuhaluttomia maksukyvyttömiä.
Isänikin lainasi aikoinaan työkaverilleen nikkelimarkkoja ja sinne ne lainat jäivät. Ei niitä koskaan maksettu takaisin. Lainaajalla ei ollut takaisinmaksu haluja.
Suomelle nauretaan vain omasta tyhmyydestä maailmalla. Uskollinen eu:n lypsylehmä,naivi lapsi.
Ainahan on maksettava,eikös juu,lauletaan vanhassa rallissa.Tämä ralli tuli Suomalaisille kalliiksi.Tämän velkaepisoodin arkkitehti lymyää Brysselissä ,kuin olisi kusi sukassa,ei ole paljonkaan pärstäänsä suomessa esitellyt.
Se on vaan surullinen asia kun Vanhasen,Kataisen ja Reenin politiikan,niin olihan siinä Juttakin mukana,mutta jutta teki mitä katainen käski,niin se on surullinen asia ,että laskut maksaa eläkeläiset,sairaat,lapsiperheet,koululaiset.Sekin on jonkinlainen ihme,että käyhiltä otetaan väkisin,rikkaat maksavat ylimäärästä,jos sattuvat haluamaan.Ja kaikista ahneimmat hyväosaset muuttaa Ruotsiin,pysyis vaan siellä eikä sekaantuis Suomen politiikkaan,sokerijuurikas kasvaa täällä,vaikka isäntä on pakolaisena Sveamamman luona.Tätä ei todeksi maailmalla usko kukaan!
Ihanuuksien ihme maa!
Kysy vaikka Stubbilta, saksalais pankkien pelastaminen on globalisaation ja monikulttuurisuuden helmi jonka puolesta kannattaa "taistella" ...ei sitä muuten huippuvirkoja ministereille lohkea kun ja jos tippuu eduskunnasta.