RAAAMATTU!

näinopnw4te

Ettekö te tajua että tuo hölypöly kirja on vuosi tuhannen kusetus ihan täyttä paskaa että joku vitun jumal olisi olemassa. Ei ole mitä jumalaa ja te olette kaikki ihan helvetin sekaisn kaikki uskovaiset jos oskotte tota paskaa. Ihan täyttä skeidaa että jumala pelastaa meidät . HERÄTKÄÄ PAHVITTTTT!!!!! Ei ole mitää jumalaa uskotte vaan kunnon kusetusta .

6

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin664537
      • dsfsafsg

        OLEt TURAHTANUT AIVOPESTY HERÄÄ HYVÄ IHMINEN!


      • jukuuri
        dsfsafsg kirjoitti:

        OLEt TURAHTANUT AIVOPESTY HERÄÄ HYVÄ IHMINEN!

        Sinä tarvitset itse herätä . Joko heräät nyt tai sitten kerran Jumalan edessä ja se onkin totinen herääminen se !
        Pilkkaa vaan mutta kerran se pilkka iskee sinua omaan nilkkaan .


    • Sinä itse et sitä tajua, että ei tuo kirja mitään lihasi ulostetta ole, koska tämän maailman jumalan opetukset ovat johtaneet sinutkin tuollaiseen raivoon.

      Ja sekin kuuluu tuon kirjan totuuteen, että sinäkin saat vapaasti levittää ulostellaasi kasvatettu rikkaruohoa viimeiselle tuomiolle saakka.

      Joten enempi paikallaan olisi, että siitä kiittäisit, etkä Paavalin opetuksilla kiroaisi.

      • Haluan vielä jatkaa, koska sinä olet melko harvinainen tapaus, kun Saatana on saanut sinut omakseen sellaisen kuin se todellisuudessa Raamatun mukaan on:

        "Iloitkaa siis, taivaat ja te taivaiden asukkaat! Mutta voi maata ja merta -- Saatana on laskeutunut teidän luoksenne! Se on raivon vallassa, sillä se tietää, että sen aika on lyhyt."

        Nämä sinun vihaamat ns. uskovat se on saanut valtaansa suurena rakkauden jumalana, joka rakastaa kaikkia kaikessa, ja joka uskoo kaiken siunailee heitä ihmispuhein, ihmisten käsien alla.


    • alfa123om2222

      Jumala on kyllä olemassa ja samoin taivaat. Olen käynyt taivaassa. Siihen en ota kantaa miten taivas saa aikaan hyvän olon tunteen. Kyttämällä kokaiinia vierailijoihin tms.????

      Mutta raamattukritiikki on kyllä paikallaan. Otetaan esimerkiksi pedofilia. Jeesus on vannonnut, että: Parempi olisi, ettei olisi syntynytkään ennen kuin koskee yhteenkään näistä vähäisistä. Jos tosiaan jokaisen pedofiilin käy tasapuolisesti tosi huonosti; niin se olisi suuri ihme. Veikkaan, että tulee melkoisia poikkeuksia sanan toteutumiseen........?

      Ja epäilen saavatko ne, jotka luopuivat Jeesuksen tähden eri asoista, koskaan satakertaisesti takaisin tässä ajassa? Esim. Amerikan Intiaanit.

      Mitä tahansa te pyydätte; sen te saatte! Tuskin tulee koskaan toteutumaan.

      Eräät väittävät, että vain raamatun negatiiviset asiat käyvät toteen, mutta ei yksikään positiivisista.

      Toiselle Ilmestyskirjan enkelille annettiin käteen SUURI MIEKKA ja valta ottaa rauha pois maan päältä. Kun raamatun kaanon 180 jKr. koottiin päättyi pisin yhtäjaksoinen rauhan ajanjakso Pax Romana historiassa. Raamattu ehkä juuri on tuo SUURI MIEKKA.

      Danin heimolle tehtiin aikanaan pyhä kirjoitus nimeltä BEOWULF. Siinä esim. kerrotaan, että lahjoja kallisarvoisia annetaan ja kaikista saaduista lahjoista pitää pitää hyvää huolta. Vaikka saisi vain kuulakärkikynä lahjaksi. Mutta on varmaa, että Perkele on saanut monet suhtautumaan huolettomasti saatuihin lahjoihin yms.
      Eli pyhien kirjoitusten asioiden toteen käymättömyys voi olla suuresti Perkeleen aiheuttamaa aika ajoin.

      Raamattua kyllä mielestäni kritisoidaan aivan liian vähän, joten hyvä vain jos jotkut uskaltavat sen tehdä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      177
      2321
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      40
      1817
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1632
    4. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      66
      1334
    5. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      1321
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1121
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      1068
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      62
      1027
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      757
    10. Asiat oikeisiin mittoihin

      Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn
      Kauhava
      45
      703
    Aihe