Olen kaksikymmentä, olen hyvin lapsenhenkinen, en ole koskaan suudellut ketään suulle, seurustellut, tai ollut sängyssä kenenkään kanssa. Ajatus siitä että joku koskettaa tai edes pitää kädestää pelottaa minua niin paljon että alan täristä ja jos edes ajattelen sitä jos mies vaikka yhtäkkiä suutelee niin pelkään saavani paniikkikohtauksen…!
Pystyn kyllä ajattelemaan seksiä, lukemaan siitä, mutta pelkään itse vastakkaista sukupuolta ja naisia välillä myös. Minulla ei vain ole kovin hyviä kokemuksia kai miehistä. Kaveri kysyi yläasteella että halusinko olla vain jotta hän pääsisi V-kortistaan ja minähän kieltäydyin ja kielsin kaikki tunteeni mitä minulla joskus oli ollut häntä kohtaan ja pian emme olleet enään ystäviä.
Juoppo ja väkivaltainen mies meinasi viedä minut mukanaan vessaan Helsingissä Kampissa kun olin 13 ja pitää hauskaa minulla. Onneksi pääsin pakoon väkijoukkoon kun vessat eivät olleet toiminnassa ja hän pysähtyi kysymään neuvoa baariin joltain tytöiltä. En kertonut siitä kuin vasta viime vuonna läheisilleni.
Minulla oli koko lukion ajan paksu stalkkeri kimpusssani, joka katseli minua kuin lihakimpaletta ja ihan avoimesti kysyi että miltä näytin uimapuvussa. Hän jätti minut lopulta rauhaan kun keräsin rohkeuteni ja sanoin etten ollut koskaan kiinnostunut hänestä, mutta sitä ehti jatkua kolme vuotta.
Mietin siis… Voinko koskaan löytää rakkautta jos kieltäydyn seksistä? Mitä minä tiedän on että kaikki miehet ovat lihallisten himojen vietävissä ja haluavat nautintoa naisista välillä heistä piittaamatta…! En oikein ymmärrä rakkauden tunnetta, joten olen tästäkin vähän hämmilläni… Mutta pelkään miehiä vain niin paljon…! Pelkään olla kahden miehen kanssa jos he yhtäkkiä loikkaavatkin päälleni, suutelevat, kähmivät tai pilaavat minut…!
Pystyn miellyttämään itseäni ehkä kaksi tai kolme, joskus useita kertoja hiukan hieromalla itseäni jos sille päälle satun, pääasiassa minulle riittää pelkkä keskittyminen, mutta parhaissa tapauksissa pärjään ilman minkäänlaisia orgasmeja reilusti yli puolivuotta.
Mutta olisiko selibaatti miehille mitään? Onko ketään joka pystyy ymmärtämään naisen pelon? Ovatko kaikki miehet vain sikoja, pervoja, raiskaajia tai muuten hirveitä ihmisiä jotka ajattelevat vain naisten kroppia vai onko oikeasti sellaisiakin miehiä jotka ajattelevat vain kumppaninsa hyvää ja parasta…? Unelmani olisi löytää sellainen hellä jätti pikkuiselle itselleni, joku joka todella rakastaisi minua, mutta pelkoni tekee minusta kykenemättömän lähestymään tai edes katsomaan ketään miestä… Onko kenelläkään neuvoja kokemattomalle tytölle…?
Yksin ja peloissaan, selibaatti ratkaisu?
5
207
Vastaukset 5
- jape00555
Miehetkin on ihmisiä. Niitäkin on joka lähtöön, niin kuin naisia.
- wanabeez
Mitä sä oikeasti haluat miehestä? Kun kaikki miehet ei välttämättä ole seksin perään.
- miespelkoinenneitsyt18v
Sun pittää vaa oottaa ku kohalle sattuu semmone mies jolle voit puhua ja johon luotat 110%.sti. Kerrot sille kaikki pelot ja sitte ku se tuntuu oikeelta nii teette miltä tuntuu. Ja tee vain omasta tahosta, ei painostettuna
- 24435
"Ovatko kaikki miehet vain sikoja, pervoja, raiskaajia tai muuten hirveitä ihmisiä jotka ajattelevat vain naisten kroppia vai onko oikeasti sellaisiakin miehiä jotka ajattelevat vain kumppaninsa hyvää ja parasta…?"
Tyypillisesti miehet ovat noita molempia samaan aikaan. Eli mies voi himoita täysillä (kaikkia ja kaikkea) ja samalla rakastaa täysillä ja pitää himonsa kurissa.
"Unelmani olisi löytää sellainen hellä jätti pikkuiselle itselleni, joku joka todella rakastaisi minua"
Olisitko sinä kumppani joka ajattelee vain kumppaninsa hyvää ja parasta? - Niinpeloissaan
Kyllä 24435! Minua usein soimataan siitä miten suuressa arvossa miehiä pidän pelostani huolimatta, mutta en voi sille mitään. Jos vain löytäisin unelmieni miehen joka todella odottaisi minua ja ottaisi tunteeni ja oloni huomioon niin rakastaisin häntä koko sydämmestäni ja tekisin mitä tahansa hänen puolestaan. Paitsi varasta, valehtele tai tapa.
Unelmiini kuuluu juuri se että voisin saada unelmieni miehen tuntemaan olonsa hyväksi kanssani, henkisesti, maallisesti ja fyysisesti. Haluan kertoa hänelle että rakastan häntä, lähettää hänet töihin hyvillä toivotuksilla ja olla häntä vastassa kotona kun hän palaa. Juuri näistä saan soimausta työtovereiltani, koska olen kuulemma vanhan aikainen jos ajattelen että naisen paikka on pitämässä kodista huolta, mutta jos voisin pitäisin mielelläni huolta kodista ja miehestäni. Haluan vaalia, helliä ja rakastaa häntä ja toivon vain samaa häneltä.
Ah, jo asian ajattelu saa minut romanttiselle tuulelle...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741650- 201124
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as311062Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu132865Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189806- 64684
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo191607On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79588- 48528
- 69510
- 55507
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32498- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28422- 40417
- 33413
- 16399
- 82398
- 37396