Monikulttuurisuutta vastustavat kaikki, jotka ymmärtävät, mitä se tarkoittaa. Loput eivät ymmärrä, mitä se tarkoittaa.
Monikulttuurisuus on mm. ongelmien lakaisemista maton alle.
Suosittelen ottamaan selvää eri uskontojen "kasvatusmalleista" ja tavoista ennen kuin alkaa kannattamaan monikulttuurisuutta ja haukkumaan sitä vastustavaa "rasistijuntiksi". Esimerkiksi median lyttäämän Jussi Halla-ahon blogia. Blogissa on paljon faktaa, jota tulee tietää.
Toivottavasti tämän kohun jälkeen kaikki ymmärtävät mitä monikulttuuri on. Kerratkaa, mitä Umaya Abu-Hanna kirjoitti, kun lähti Suomesta. Hän kirjoitti juuri monikulturisteista ja muista mukasuvaitsevaisista.
Todelliset rasistit ovat niitä, jotka syyttävät muita rasisteiksi. Vastaavasti ne jotka välttelevät itse veroja, hokevat, että köyhistä on pidettävä huolta. Monikulturismi on kaksinaamaisuutta.
Miksi lähi-idästä ja Afrikasta tulee enemmän ongelmamuuttajia, kuin esimerkiksi Aasiasta? USKONTO, tavat, KASVATUS lapsesta saakka aasialaisessa kulttuurissa on tehty oikein.
Islamit ja muslimit ovat uskontonsa ajatusmaailmalla aina kristittyä ylempänä. Miksi meidän tulee suvaita, jos meitä ei suvaita. Vaikka "he" ovat Suomen kansalaisia, heidät kasvatetaan "kivikautisella ajattelumaailmalla, uskomuksilla ja tavoilla", jotka ei todellakaan ole toiminut länsimaissa.
Monikulttuurisuus? Ja pah!
Herätyssuomi
1
<50
Vastaukset
Halla-Ahon kirjoitukset perustavat myös faktaan. Hän on opiskellut eri uskontoja, ja tietää, mistä puhuu. Miksi meidän tulee hyväksyä lähi-idän ja afrikan ajatusmaailma, jossa on sodittu ja ratkaistu ongelmat väkivallalla kivikaudelta saakka. Ei mahdu pieneen päähäni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37551Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t216500Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492- 49487