Persuilla on agenda jonka kansalaiset hyväksyvät..

näin-on-näreet

... sillä sille poliittinen eliitti ei voi mitään että suuri osa suomalaisista näkee ettei tämä monikulttuurisuustodellisuus maleksevine lökäpöksyisine somaleineen ja huivipäisine passiivisine kansanosineen tule toimimaan ja maksaa tälle yhteiskunnalle jälleeen miljardeja.

Sen sijaan kansalaiset tietävät sen hyvin, että suurin osa venäläisistä ja virolaisista tekee täällä töitä. Eli on todellakin ero maahanmuuttajien ja "maahanmuuttajien" eli loisijoiden välillä.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hallaahon-äänestäjä46

      Putkosen työmiehen tuumaustunnissa Hamilo kertoo Helena Erosen vastaisen PUNAVIHREÄN kuplan operaatiosta kohdassa 27:05, jossa Eronen pantiin mokaamaan vielä anteeksipyytämällä, Immosen mielipiteiden mollaamisessa on käytetty samaa menetelmää kuplan taholta Marko Hamilo https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/ba96buxv

      Työmiehen tuumaustunneissa on esitelty kuplan aikaisempia hyökkäyksiä (esim. Hamilon toimesta) ja kuplan mamutus-monikulttuurisuustaktiikkaa (mm. Halla-ahon toimesta), Jussi Halla-aho https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje

      PUNAVIHREÄN KUPLAN TOIMITTAJAT KIINNITTIVÄT HUOMIOTA IMMOSEN SANAAN TAISTELU, MUTTA VAIKENEVAT toverillisin taisteluterveisin, KUN ON KYSE LUOKKATAISTELULEHDESTÄ TIEDONANTAJA (KANSAN UUTISET) TAI JAAKKO LAAKSON, ESKO SEPPÄSEN JNE. LUOKKATAISTELUPUOLUEEN VASLIITTO OTTAMISESTA KATAISEN HALLITUKSEEN. Marxin ajattelu ei perustu minkäänlaiseen hyvinvointivaltioon vaan luokkataistelussa saavutettuun proletariaatin diktatuuriin http://artoluukkanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/199069-immonen-ruokolahden-leijona Esimerkiksi apostoli Paavali kertoi ettei hän taistele ilmaan hosuen eikä varmaan tarkoittanut sitä, että hän olisi konkreettisesti harjoitellut pankration-uhreilua (muinainen kreikkalainen paini) tai riehunut amfiteatterissa gladiaattorina. Kyse oli vertauskuvasta.

      SAMPO TERHOLLA ON OLLUT HYVÄ KUVAUS SIITÄ, MITEN KREIKKALAISTEN VERONMAKSUHALU KATOSI mamutuksen myötä, KUN RAHAT KÄYTETTIIN VIERAILLE MONIKULTTUURISILLE valloittajille OTTOMAANEILLE. Seuraukset tiedämme.

      NYT OLISI HYVÄ KÄYTTÄÄ HYVÄKSI OLLI IMMOSEN SAAMA MAKSUTON JULKISUUS. Ei ole aivan vieras ajatus, että Erkki haloslainen Tuomiojan kaltaiset elitistit "vaihtavat kansaa". Esimerkiksi lienee selvää, että jos Israelia heikennetään Tuomiojan poliitiseen mallin mukaan, Välimerestä tulee islamilainen sisäjärvi ja Eurooppa muuttuu kansana ratkaisevasti islamin suuntaan.

      IMMOSEN VAROTTELU KANNATTAA OTTAA TOSISSAAN ELI LOPUKSI KUVAUS SIITÄ, MITEN VAARALLISTA SIPILÄN TOIMINTA ON MONIKULTTUURISTEN ELI LAITTOMIEN MAAHANMUUTTAJIEN OTTAMISESSA. Helmikuussa on Libyassa ajanut ISIS-terroristien autosaattue uusilla Toyotan Land Cruisereilla, jotka on rahoitettu Eurooppaan pyrkivien laittomien siirtolaisten rahastuksella. SUOMEN SOSIAALITURVA ON ENSI KERRAN MYYNNISSÄ ENITEN MAKSAVALLE JA OSTOHINNAN KERÄÄ ISIS? http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/07/20/13/2A8E35E100000578-3168157-image-m-6_1437396151533.jpg

      ISIS is thought to control some territory on the Libyan coast and in February, a video appeared to show a fleet of Toyota Land Cruisers carrying the notorious black flag of Islamic State as they drove through the country. Men, women and children cheer and salute the pick-up trucks as they drive freely through what is believed to be the city of Benghazi

      http://www.dailymail.co.uk/news/article-3168157/ISIS-s-second-command-forced-Cersei-Lannister-style-walk-shame-paraded-town-hanged-Libya.html ISIS are supposedly making millions out of taxing gangs who are smuggling people out of Libya and across the Mediterranean into Europe, an investigation claimed in May. The terror group are allegedly demanding half the profit from vessels making the dangerous crossing - commanding up to £60,000 per boat - which is then used to fund their activities.

    • werrsdfgsd

      Islam on perseestä. Siitä lähtee todellinen rehellinen keskustelu.

      • typeryyttä

        aivan samalla tasolla on kristillinen fanatismi ja täysin sinisilmäinen maailman halailu, eli obsessiivinen "auttaminen"


      • totuuseipalaikinä

        Aivan samalla tasolla on kristillinen fanatismi ja täysin sinisilmäinen maailman halailu, eli obsessiivinen "auttaminen".


    • persut-tuholaisina

      Näin suomalaisten kannalta, ovat Persut se kaikkein pelottavin järjestö, joka uhkaa kansalaisten turvallisuutta! Ajatelkaa, jos joku yhtä kiihkomielinen ulkomaalaisjärjestö päättää reagoida näihin Persujen törkeisiin mielipiteisiin ja Olli Immosen äärimmäisiin kirjoituksiin!

      Persut ovat myöskin pilanneet suomalaisten maineen ulkomailla, mikä voi ymmärrettävästi vaikuttaa kaupankäyntiin ja suomalaisten turistien kohteluun.

      Suomessa asuvat ulkomaalaiset asennoituvat meihin Persujen ansiosta varauksella. Maahanmuuttajien kotoutuminen vaikeutuu jos ei voi luottaa alkuasukkaiden hyväntahtoisuuteen ja ystävällismielisyyteen. Vihamielisyydestä ei ole muuta kuin haittaa.

      Persut ova täystuholaisia suomalaisessa yhteiskunnassa!

      • TästäOnKyse

        Ellei persut monikulttuurisuutta ottaisi esille kuka sen tekisi? Ei jokin yksittäinen kokoomuslainen saisi asiaa kuitenkaan riittävästi framille.


    • delta

      Miedän yhteiskuntamme ylläpitoon kerätyt , kalliisti maksetut veroeurot sijoitetaan maahanmuuton ylläpitoon sekä täällä että Välimerellä koko ajan heikentäen/leikaten/vähentäen suomalaisten veroeuroilla maksettavaksi tarkoitettuja palveluita.
      On se melko outoa, että asiasta ei saa puhua, pitää vain tyytyä päättäjiemme maailman valloitukseen ja kiristää vyötä tässä jo ennestäänkin elinkustannuksiltaan täysin ylihinnoitellussa maassa, tämäkö on sitä maailmalle toitotettua hyvinvointia,
      maan palkkatasoon täysin utopistinen elinkustannusten hinta?
      Tämä vakiolauseke, maahanmuutto on rikkaus, kyllä, mutta erittäin pienelle elitistiselle joukolle, joiden ei tarvitse edes unissaan olla kotoutujan osassa, vaan voivat nukkua rauhassa linnoituksissaan, joissa ei ramadanin vietto kaiu yökausia korviin, eikä öljyn käry leiju ikkunoista asuntoon.

    • Ohoratioomores

      Kunnanjohtaja oli innoissaan,kun tulee uusi pakolaiskeskus,koska se tuo työllisyyttä ja vireyttä kuntaa,
      Haloo,meinaako herra kunnanjohtaja,että Suomen työttömyys poistuisi,jos jokaiselle työttömälle oma hoidettava mamu hommattaisiin.
      Idiootille ei tullut edes mieleen kuka sen lystin maksaa.
      Hävettää olla Suomalainen,koska joukossamme on niin monia idiootteja.

    • ssdfgsfddf

      17-18% mutta kun tosiasiassa näitä persuja on muissa puolueissa pari kertaa enemmän. Mokuttamisen takana on selvä vähemmistö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2284
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      39
      1809
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1596
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      1308
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      63
      1305
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1113
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1058
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      62
      1018
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      743
    Aihe