Halusi tänne ketä vaan rikollisia ja rikollisia manneja,Isiksen jäseniä
ikuisiksi eläteiksi
Tässä kuolemattomassa lauseessa tiivistyy Halosen ja hänen hengenheimolaistensa filosofia,
"Olen aina vastustanut työvoiman tuontia. Sen sijaan ihmisen vapaa muuttaminen on aina saanut tukeni."
Eli tulla saa vapaasti mutta töitä ei tarvitse tehdä.
Jos kotona Afganistanissa, Irakissa, Somaliassa, Romaniassa, Turkissa Egyptissä tms. ei ole kivaa, voi muuttaa vapaasti Suomeen. Kyllä suomipoika maksaa.
Myyrä Halonen: Maahanmuuttajia ei pidä kohdella vain työvoimana"
Näin myyrämummo kutsui loiset tänne raiskailemaan ja ryöstelemään vanhuksia!!
ämmä hykertelee tyytyväisenä,;
sainpahan tehtyä suomalaisille tuonkin kiusan
Maanpetturi halonen
15
<50
Vastaukset
- meikun_kanta
Kukahan se maanpetturi on lue rivien välistä jos puuttuu uuslukutaito
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13637017/petosmies-sauli-niinisto- Hulluhalonen
Miksi postailet omia kirjoitamiasi aivopieruja tänne??
- huu-haa-halonen
Hulluhalonen kirjoitti:
Miksi postailet omia kirjoitamiasi aivopieruja tänne??
Halosella on PAKONOMAINEN TARVE päästä esille, sekä Saulia haukkumalla ja itseään kehumalla. Kukaan ei muuten edes muistaisi koko huu-haata.
Tarja tietysti raivostui, kun Penakaan ei päässyt eduskuntaan.
Toisaalta on hyväkin kun herättelee, voisi Halosen DDR-STASI -yhteistyö muuten unohtua Halosen mukana ja Tiitisen Stasi-listatkin siinä samassa.
- maan_myyrä
Halonen on kaksinaamainen Suomen syöjä. Tämä tosin on liian hienotunteinen ilmaisu.
- MiesSeOn
Ajatella, akat valitsi maanpetturin kun nainen piti saada...
eikä ole edess koko nainen.
- Kieroämmä
.Presidentti Taja Halonen on toiminut DDR.n tunnustamiskomiteassa oikein
päälimmäisenä akitaattorina, seuran puheenjohtajana,
jossa murhattiin pakoon pyrkiviä ihmisraukkoja, jopa lapsia!!!
ja Tarja ummisti tältä silmänsä.
Samaan aikaan kun Tarja Halonen istui DDR:än tunnustamiskomiteassa, prosessin aikana muurilla kuolivat mm. Werner Kuehl, Horst Kullack ja Klaus Schulze.
Peter Fechter murha muurilla 1962 oli julmin. Hänet jätettiin kuolemaan muurille ja hän valui kuiviin. DDR oli tappajavaltio loppuun saakka.
Tuo ei mahdu minun oikeustajuuni, ei sitten millään, että tarja sanoo kaiken tämän jälkeen olevansa joku ihmisoikeuksien ajaja, vai mikä se nyt muka olikaan!!- mietipäsitä
Tarja Halonen ei ollut siinä komiteassa vuonna 1962, joten taas kerran Helinä-keiju3:lta tuli Lasol-huuruinen pöllähdys.
- ilman_omaatuntoa
mietipäsitä kirjoitti:
Tarja Halonen ei ollut siinä komiteassa vuonna 1962, joten taas kerran Helinä-keiju3:lta tuli Lasol-huuruinen pöllähdys.
Kun Haloselle SAK:ssa luotettiin DDR-Stasi -asiat v. 1970, piti jo olla hyvin tiedossa mitä DDR:ssä ja muureilla tapahtui. Uhreja tuli koko ajan lisää - muureilla, kidutusselleissä, murhissa - aina siihen saakka kun DDR romahti, siis vielä 20 vuoden ajan Halosen nimityksestä.
- kalma_alma
"mietipäsitä" "suomensuomalainen" "meikun-kanta" ym. esiintyy monella nimimerkillä, jotka kaikki johtavat yhteen ja samaan köökkiin Kallion kaupunginosassa.
- ihanoikeesti_
kalma_alma kirjoitti:
"mietipäsitä" "suomensuomalainen" "meikun-kanta" ym. esiintyy monella nimimerkillä, jotka kaikki johtavat yhteen ja samaan köökkiin Kallion kaupunginosassa.
Ihan oikeesti kyllä sillä taitaa heittää vai onko sittenkin pysyvämpi luonteenpiirre
- Jäsenmaksu
ihanoikeesti_ kirjoitti:
Ihan oikeesti kyllä sillä taitaa heittää vai onko sittenkin pysyvämpi luonteenpiirre
Halonen halusi maailmalta homoja ja raiskaajia tänne, että Setan jäsenmäärä lisääntyisi.
- Verotonta_vielä
Halosen kiero eläke.
Lasketaperuste ihan väärin.
Nettoaa sillä yli 20000 €/v - Varastaarahaa
Sillä rahallakin saataisiin jotain kivaa köyhille,
miljonääri haloska ei tuota rahaa enää tarvi, äpärillekin on perintöä kertynyt ja ja oman käärinliivin taskuihin.- samaa.mieltä
samaa mieltä
lisäksi halonen on menetellyt väärin
mutta niinhän se useinkin tekee - tawja_itte
Niillä menetetyillä verotuloilla poistettaisiin Helsingin leipäjonot kokonaan. Mutta kuuluu käyneen niissä Tawja ittekin iso huivi päässä, että muille jää vähemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733