ockuperas.
Finland förbereder sig på en situation där Åland blir ockuperat uppger försvarsminister Jussi Niinistö (sannf.)
Försvarsmakten vidtar enligt Niinistö åtgärder för en situation liknande den på Krim i fjol, där Åland övertas av"små gröna gubbar " - det vill säga trupper utan nationalitetstecken.(svenska yle )
Jussi Niinistö:Finland berett på att Åland
10
<50
Vastaukset
- monopol
Neffena skänker gärna Åland till Ryssland,sen kan vår kära granne i öst göra vad de vill på finska farvatten.
- 9871234re
Fennonas drömvärld.
- dkkfhlv
9871234re kirjoitti:
Fennonas drömvärld.
Persufennor tänker aldrig längre än näsan är lång,det märks minsann på deras huvudlösa kommentarer.
- Ilmoitukset_kuntoon---
.
"Ilmoitukset sinikeltaisista miehistä heti välittömästi" - OllisenImmo
Minä en taistele kuin poliittisesti. Mikäli vihreät miehet tulevat Ahvenanmaalle kirjoitan vihaisen mielipiteeni tälle palstalle.
Aloitan työväenopistossa lukemaan venäjää.En huuda Uraa, vaan hurraa.
Pakkoruotsi poistuu. RKP:n urheat tantat ja pojat joutuvat vaihtamaan vaippansa, kun menee calle pöksyyn.
Pidämme konsertin monikulttuurisuuden puolesta. kaalisoppaa ja balalaikkaa.
Pyydetään Tino tanssimaan ripaskaa.
Antaa poikien Dragsvikissä hoitaa puolustus.
Suomipojan ei pidä puolustaa ruotsalaisia. - Evakonpoika
Päivi Räsäsen homo lausumat saivat aikaan joukkoirtisanoutumiisen kirkosta.
Venäjän uhka Ahvenanmaalle voisi olla hyvä syy joukkoirtisanoutumiseen reservistä.
Persut, jotka ovat puolustuksen ydin porukkaa ovat ruotsinsuomalaisten inhoamia.
Venäläisten kanssa tulee varmaan hyvin toimeen. Krimillä ei ole hätää, kuin tataareilla.
Ahvenanmaalla on itsemääräämis oikeus ja kansainväliset sopimukset suojaa sitä.
Persujen kannattajat alkakaa opiskella venäjää. Monikulttuurisuus on lahja.- aijjjaaaa
"Persut, jotka ovat puolustuksen ydin porukkaa ovat ruotsinsuomalaisten inhoamia."
Ovatko Ruotsissa asuvat suomalaisetkin alkaneet inhota persuja? No, jo oli aikakin...
- Evakonpoika
Suomenruotsalaisia ei ole ryhmäksi asti. Suomessa on ruotsia puhuvia, jotka kutsuvat itseään svensk. Ahvenannmaalaiset pitävät itseään ruotsalaisina samoin kuin pohjanmaan ruotsinkieliset.
- Munsala_ilmiö
.
Ne lähtis kuitenkin perinteitä kunnioittaen pakoon sieltä saarelta
- Bättrefolk
Miten hyvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709