Tosaavaiset muuttaa kirjansa ulkomaille

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Valtionvarain ministeriössä on sama sakki hoitamassa asioita jotka ovat kansamme saattaneet valtionvelkakierteeseen, heidän tehtävänä on saattaa myös meidät Euroopan unionin holhoukseen , jotta "heidän unelmansa" täyttyisi.
Virka koneisto hoitaa asiat RAHAMINISTERI on poliittinen pelinappula, persuäänestäjiä ei juurikaan tuosta elimestä löydy, joka hoitaa valtion velanoton .
Ihmisten ahneudella ei ole rajaa , varsinkaan silloin kun koko elämänsä on elänyt toisten ihmisten kustannuksella ja näin saavuttanut huippu eläkkeet.

Tuosta herra pyramiidsta on tiputettu pois jos yksikään persu ajatus on lipsahtanut huulilta.

Äänestä
  • ENSIN LÄHTEVÄT RIKKAAT ELÄKELÄISET JA HEIDÄN PERÄSSÄÄN MUUT,,,AINAKIN VIROON...

    SUOMEN SUURIN ONGELMA OVAT YLIVEROTUS JA LIIAN KORKEAT KUSTANNUKSET... KUN VÄLILLINEN VEROTUS (alv, ENERGIAVEROT, KIINTEISTÖVEROT, JÄTEVEROT YMS) VIEDÄÄN ÄÄRIMMILEEN ,,,TUKEHDUTTAA SE LOPUTKIN TALOUDESTA.....

    JULKISET MENOT ON SOPEUTETTAVA TULOJEN TASOLLLE.....ON VAIN KYLMÄSTI LEIKATTAVA MENOJA JOKA SUUNNALLA JA JÄTETTÄVÄ TURHAT MONUMENTIT JA PALLOHALLIT RAKENTAMATTA

    Äänestä

  • Niin, ja Soini, jolle vaalituloksen mukaan olisi kuulunut valtiovarainministerin paikka, luikki varmuuden vuoksi mukaulkoministeriksi. Ei ollut persuilla mitään sen kummempia ratkaisuja Suomen talouden nostamiseksi kuin köyhien kurittaminen.

    Äänestä

Toosavainenhan oli ilmeisesti ollut Espanjan kruunun iloinen veroalamainen vuosikausia, ennen kuin joutui suureksi harmikseen maksamaan joidenkin vuosien ajan veronsa Suomen valtiolle ja kotikunnalleen(millon mikäkin kunta) tultuaan valituksi kansanedustajaksi.

Kansanedustajana Toosavainen ei voinut välttää verojen maksamista Suomeen, koska ei voinut oleskella Suomen ulkopuolella vähintään kuutta kuukautta ja yhtä päivää verovuoden aikana. Nyt kun yhteen kauteen jäänyt ura kansanedustajana on ohi, Toosavainen voi jälleen jatkaa edellä kerrottua toimintaa. Hän kertoi kuluvalla viikolla blogissaan lähtevänsä jälleen asuntoautolla karkuun Suomesta (Espanjaan) ja palaavansa joskus keväällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saajärkeillä kirjoitti:

Näin tekisin minäkin jos minulla olisi omaisuutta.

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/95353-portugalin-verovapaat-elakkeet-il-parahdus-ministeriosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu