29.7.2015 18:06
Kansanedustaja Olli Immonen (ps.) on kommentoinut kohua, joka alkoi viime sunnuntaina hänen julkaisemastaan Facebook-päivityksestä. Immonen on antanut haastattelun Suomen Uutisille, joka on perussuomalaisten julkaiseman Perussuomalainen-lehden verkkosivusto.
Immonen kertoo lehdelle pitäneensä itsestäänselvänä, että hänen Facebook-lausunnossaan mainitsemansa taistelu tulkittaisiin poliittiseksi. Immonen sanoo vastustavansa väkivaltaa kaikissa sen muodoissa.
– Tätä aiheutunutta kohua on ollut hätkähdyttävää seurata. Monet ovat joutuneet suuren tunnekuohun valtaan viestini johdosta. Tämä ei ole ollut tarkoitukseni. Täytyy olla jatkossa kuitenkin tarkempi sanojen kanssa. Olen jonkin sortin kansallisromantikkona tottunut käyttämään mahtipontisia sanoja.
Immonen sanoo ottavansa vastaan sen, mitä puolueen eduskuntaryhmä hänen osaltaan päättää. Hän lisää antavansa täyden tukensa puolueen nykyiselle johdolle.
STT
SHERIFFI IMMO KOMMENTOI FACEBOOK ÄLÄMÖLÖÄ ULKOMAIL
MITÄSTURHISTA
1
<50
Vastaukset
- erqwertrrrt
Hahaaaa!!! Immos-paska säikähti sitä tosiasiaa, että voi oikeasti saada potkun perseeseensä persujen eduskuntaryhmästä, ja sen vuoksi vielä anteeksipyyntöjen lisäksi lipevästi nuolee puolueen johdon persettä sanomalla antavansa tukensa puolueen nykyiselle johdolle (joka kauttaaltaan on TUOMINNUT Immosen kirjoitukset).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733