Uskovan miehen 28.7.2015 Herralta saama ilmoitus

Uskovan miehen 28.7.2015 Herralta saama ilmoitus

Perussuomalaiset tulevat jakaantumaan ja syntyy uusi puolue vanhan rinnalle. Uusi puolue tulee olemaan radikaalein puolue eduskunnassa. Siihen liittyvät kovimmat oikeistovoimat. Hallitus hajoaa ja järjestetään uudet vaalit. Suomi eroaa EU:sta.

14

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei se ilmoitus miltään "Herralta" ole vaan omasta päästäsi, mutta katsotaanpa.
      >Perussuomalaiset tulevat jakaantumaan ja syntyy uusi puolue vanhan rinnalle.
      Mahdollista, mutta irtoava osasto jää pieneksi.
      >Uusi puolue tulee olemaan radikaalein puolue eduskunnassa. Siihen liittyvät kovimmat oikeistovoimat.
      Varmasti on, jos syntyy. Siihen liittyy kuitenkin vain jokunen harva persu eikä muita.
      >Hallitus hajoaa ja järjestetään uudet vaalit.
      Mahdollista mutta epätodennäköistä. Sipilän poliittinen ura olisi luultavasti siinä.
      >Suomi eroaa EU:sta.
      Äärimmäisen epätodennäköistä, kun otetaan vielä huomioon EU:n jäsenilleen antamat (kevyehköt) turvatakuut, joista ei näinä aikoina kannattane luopua.

    • Kyseessä ei ole minun saamani sanoma tai oman pääni tuotos, vaan erään uskovan miehen saama ilmoitus, jonka minä olen laittanut julkisuuteen.

      Uskon, että sanoman kaikki kohdat tulevat toteutumaan, myös ero EU:sta.

    • hjhguhju

      Enhän MINÄ noin sanonut.Taisit ymmärtää väärin.

    • väykkä

      Noh mites nyt kun ennustus lähes kokonaan toteutunut?

    • filade

      Pyhän kirjan sivujen mukaan Välimereen ulottuvat valtiot tulevat irtautumaan EU:sta.

    • Jarmo__Eklund

      Juu muistan tuon! Tosi hauska nyanssi toi hallituksen hajoaminen. Se toteutui kyllä juu....

    • Jarmo__Eklund

      Mutta muistakaa kaikessa se, että ilman Jumalan sallimusta, ei kukaan itsestään Suomea tule johtamaan.

    • Anonyymi

      https://yle.fi/uutiset/3-11734440

      Uutissuomalainen: Entiset perussuomalaiset haluavat perustaa uuden puolueen – Sinimusta liike julkaistaan alkuvuoden aikana
      Sinimustan liikkeen puheenjohtajana toimii Tuukka Kuru, varapuheenjohtajana Olavi Saarelainen ja sihteerinä Terhi Kiemunki.

      Puolueet


      13.1. 08:00Päivitetty 13.1. 09:24

      Joukko aikaisemmin perussuomalaisissa tai perussuomalaisten entisessä nuorisojärjestössä vaikuttaneita poliitikkoja on perustamassa uutta puoluetta, kertoo Uutissuomalainen(siirryt toiseen palveluun). Hanke vahvistetaan tulevasta puolueesta myös Ylelle.

      Sinimusta liike -nimellä kulkeva puoluehanke rekisteröityi yhdistykseksi joulukuun lopussa. Se määrittelee itsensä kansallismieliseksi yhdistykseksi, joka aikoo kerätä puolueen perustamiseksi tarvittavan määrän kannattajakortteja.

      Yhdistysrekisterin mukaan Sinimustan liikkeen puheenjohtajana toimii Tuukka Kuru, varapuheenjohtajana Olavi Saarelainen ja sihteerinä Terhi Kiemunki.

      – Pitää paikkansa. Sinimusta Liike nimellä kulkeva puolueprojekti julkaistaan alkuvuoden aikana, Saarelainen kertoo Ylelle.

      Hän ei vielä kommentoi asiaa tarkemmin.

      Kuru ja Saarelainen ovat vaikuttaneet perussuomalaisten entisessä nuorisojärjestössä, joka ajautui viime vuoden alussa välirikkoon puolueen kanssa. Kiemunki toimi perussuomalaisissa monissa eri tehtävissä ennen kuin tuli erotetuksi puolueesta vuonna 2017.

      Olavi Saarelainen toimii muun muassa Lempäälän kunnanvaltuustossa. Terhi Kiemunki on Tampereella yhä sivistys- ja kulttuurilautakunnan jäsen.

      Sininen ja musta olivat Suomessa sotien välillä toimineiden äärioikeistolaisten järjestöjen, Lapuan liikkeen ja Isänmaallisen kansanliikkeen (IKL), värit. Lapuan liikkeen ja myöhemmin IKL:n nuorisojärjestön nimi oli vuoteen 1936 asti Sinimustat.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Lapuan_liike

      • Onhan noita minipuolueita nytkin jokunen. Emme lupaa sinivalkoista emmekä edes sinimustaa tulevaisuutta tälle uudelle.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tämän profetiat palstan meininki on tätä:

      https://www.youtube.com/watch?v=qGjAWJ2zWWI&list=LL&index=11

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5067
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      17
      3416
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2720
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1780
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1576
    6. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1352
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      239
      1275
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1048
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      54
      932
    Aihe