Monikulttuurisuus kukki Oulussa

Kauna johti joukkotappeluun - ammuskelua, yliajo ja pesäpallomailalla hakkaamista

Kahden ulkomaalaisporukan välinen kauna johti rajuun joukkotappeluun eilen illalla Oulussa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015073020108722_uu.shtml

Tätä se on aito elävä ja rikastuttava monikulttuurisuus
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tällaiset tapaukset ainoastaa vahvistavat Olli Immosen teesejä. Olli on rohkea mies koska uskaltaa tuoda tosiasiat julki.

Äänestä

Meillä on unelma mielenosoittajien unelma siis toteutui Oulussa

Äänestä

Toteutui joo, ja tulee toteutumaan myös muualla maassa. Ja tätähän se takkutukkien joukko sillä mellakoinnilla halusi? Nyt sitä alkaa sitten tulemaan.

Äänestä

Hyvin menee...

Äänestä

Onko aivan ylivoimaisen vaikeaa tunnustaa päättäjien Suomessa valitseva todellisuus mitä Suomessa tapahtuu näiden rikastajien toimesta ??? Että silleen.

Äänestä

Vaihtelu virkistää. Vaihteeksi muutkin tappelee nakkarilla kuin maitonaamat puukkoineen.

Äänestä

Tämä tulee olemaan jokapäiväistä tulevaisuudessa,jos monikultuurisuuden
ihanteet saavat jatkua.Kyllä olisi aika laittaa piste monikulttuurisuuden ihailioille.
Ja kyllä siihen viellä laitetaankin,kantakoot suvakit sitten seuraukset.

Äänestä

Missäs se viimeksi tappi se joku pizza-poika ne muut pizza-porukat.

En taida enää uskaltaa syödä pitsaa

Äänestä

"Monikulttuurisuus on rikkaus".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tätä_se_o kirjoitti:

Kauna johti joukkotappeluun - ammuskelua, yliajo ja pesäpallomailalla hakkaamista

Kahden ulkomaalaisporukan välinen kauna johti rajuun joukkotappeluun eilen illalla Oulussa.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015073020108722_uu.shtml

Tätä se on aito elävä ja rikastuttava monikulttuurisuus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu