Onko teillä ylimääräisiä omenoita

Mille kadulle kannattaa Keravalla suunnata juoksutossut, jos haluaa poimia portin pielestä ylimääräisiä omppuja lenkillä purtavaksi tai jopa säilöttäväksi?

Jääkö jonkun pihapensaaseen keräämättä mustia aronia marjoja joita teillä ei ole tapana syödä?
7210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Omenia ei ole, mutta löytyisi pari vanhaa patjaa ja vanha nojatuoli.
Laitanko ne tuohon portin pieleen ?

Äänestä
  • Kiitos vain, mutta ei ole tarvetta.

    Äänestä

Löytyisi vanha kirjahylly kahdella omenalla, jos kelpaa.

Äänestä
  • Pidä vain itselläsi pahan päivän varalle!

    Äänestä

Vaikuttaa ikävästi siltä, että kukaan ei halua siellä ompuistaan hevillä luopua, kuin vasta sitten kun ne putoilee pitkin tantereita ja mätänee ympäri tonttia.
Toivottavasti joku siellä Keravalla on fiksu jo aiemmin ja saatte niitä omppuja tarpeen mukaan.

Äänestä

On ja paljon. Ne puristetaan omenamehuksi (noin 90 litraa)

Äänestä
  • Puristettu omenamehu on melko tuhtia tavaraa ja sen takia sitä voi blandata 50 pposenttisesti vedellä.

    Hyvin terveellinen juoma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikkihyötykäyttöön kirjoitti:

Mille kadulle kannattaa Keravalla suunnata juoksutossut, jos haluaa poimia portin pielestä ylimääräisiä omppuja lenkillä purtavaksi tai jopa säilöttäväksi?

Jääkö jonkun pihapensaaseen keräämättä mustia aronia marjoja joita teillä ei ole tapana syödä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu