" Mikä takaa, etteivät suomalaiset yritykset,yksilöt tai jopa kunnat joudu tulevaisuudessa USA:n pakotelistalle, jos Fennovoima toteutetaan "
Kivaa, kun päästään kohta USA:n pakotelistalla. Se on vain ajan kysymys.
Fennovoima hanke
5
138
Vastaukset
- kalliiksitulee
Nyt on otettava härkää sarvista ja selkokielellä sanoa ei koko Fennovoima hankkeelle.Eihän kansalaiset voi hyväksyä keinotekoista "kotimaisuutta"myös paikallisen sähkölaitoksen on irrottauduttava tuosta.
- hemputirallaa
Viimetipassa "ilman pakkoa"Fotrtum.jne..lähtivät mukaan.Joten kotimaisuus aste täyttyi.Ilman ,että Fortumin hanke naapurissa on napissa.
Parempi paras vaan kyseistämistä.Miksi? - Hiilionniipuhrasta
Nii, miks rakentaa Suomeen energiatuotoo, ku sähkö tulee kuitenki pistorasiast.
- Omavaraiseksi
Parempi tupruttaa ulkomaista hiiltä ja öljyä, niinkö?
- riiputaanriiputaan
Mitäpä tuosta.Vetävän pää tulee käteen.Antaas nähdä.
Eipä pakkorako enää uutinen ollut.Elyhän oli jo luvittanut merikaivauksetki vaikka päätöstä ei vielä oltu tehty.Eikä tuo ole vieläkään "kirkossa kuulutettu"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379